2022-06-24

Zapraszamy Was do aplikowania do 8 edycji prestiżowego programu stypendialnego "Nowe technologie dla dziewczyn" i zaplanowania swojej przyszłości z solidnym wsparciem, jakie daje stypendium. Jeżeli jesteś studentką jednego z kilkuset kierunków na 44 uczelniach technicznych i uniwersytetach - listę znajdziesz na naszej stronie ( lista uczelni i kierunków) - nie zwlekaj i aplikuj to niepowtarzalna szansa na rozwój, pomoc w karierze zawodowej i konkretne wsparcie finansowe. Jest to pierwszy i jedyny w Polsce program stypendialny dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z branżą technologiczną. Organizatorami programu są  Fundacja Edukacyjna Perspektywy oraz firma Intel.

2022-06-24

Do udziału w XVII edycji konkursu VERBA VERITATIS na najlepszą pracę z zakresu etyki biznesu, zapraszamy studentów i absolwentów uczelni wyższych mających siedzibę w Polsce, autorów prac: licencjackich, magisterskich, inżynierskich, MBA, podyplomowych, doktorskich i habilitacyjnych, które zostały obronione w terminie 01.09.2020–31.07.2022. Dla zwycięzców przewidziane zostały nagrody pieniężne o łącznej wartości 10 tys. zł (pula nagród może ulec zwiększeniu). Dodatkowo, w ramach konkursu zostaną przyznane Nagrody Różnorodności najlepszym pracom z zakresu Diversity & Inclusion, o łącznej puli 5 tys. zł. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 lipca 2022 roku.

2022-06-21

W ramach Sieci Firm Przyszłości PFR można skorzystać z  bezpłatnego kursu „Przedsiębiorstwo Gotowe na Przyszłość”. Program odpowiada na wyzwania z którymi przyjdzie się mierzyć każdej firmie w obszarach innowacji, cyfryzacji i transformacji energetycznej. Chcąc wesprzeć organizacje w procesach transformacji, PFR stworzył kompendium wiedzy w nowoczesnej formule on-line.

2022-06-21

W związku z realizacją  II tury rekrutacji do projektu pt. "Wizja Sukcesu - II edycja" przesyłamy Państwu informację o możliwości skorzystania z bezzwrotnego wsparcia finansowego na rozpoczęcie działalności gospodarczej, w tym dotacji inwestycyjnej w wysokości 23 050, PLN oraz wsparcia pomostowego w kwocie 2300 PLN netto/miesiąc przez 6 miesięcy.

2022-06-21

Zapraszamy na drugą edycję programu szkoleń z zakresu najlepszych i kluczowych praktyk z programowania baz danych!

2022-06-21

Konkurs „Drewno w Architekturze” dotyczy dyplomowych projektów magisterskich, w których ukazano walory drewna jako materiału konstrukcyjnego, budowlanego i wykończeniowego.

2022-06-15

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła II edycję konkursu „Innowacje w drogownictwie”.  Konkurs adresowany jest do studentów i absolwentów studiów pierwszego i drugiego stopnia, stacjonarnych lub niestacjonarnych, których prace dyplomowe (magisterskie, inżynierskie, licencjackie) zostały obronione w okresie od 1 stycznia 2021 do 13 września 2022 r.

2022-06-15

Polska Agencja Kosmiczna uruchamia piątą edycję konkursu o Nagrodę Prezesa POLSA dla osób kończących studia wyższe, a w tym roku, premierowo, również uzyskujących stopień naukowy doktora. Prace dyplomowe i rozprawy muszą dotyczyć szeroko rozumianej tematyki kosmicznej. Zgłoszenia będą przyjmowane do 15 września br. Pula nagród to 30 tys. zł.

2022-06-15

w imieniu Fundacji Manus przy Politechnice Wrocławskiej, realizującej projekt “Programowanie Przemysłu Przyszłości (3P)” serdecznie zapraszamy studentów z Państwa Uczelni do udziału w “Bootcampie PLC”. Bootcamp PLC jest dwutygodniowym, intensywnym kursem programowania sterowników PLC, po którym studenci dołączą w październiku do regularnych grup w następujących ośrodkach: Wrocław, Warszawa, Łódź, Poznań, Rzeszów, Gliwice, Kraków, Kielce, Lublin, Gdańsk, Gdynia albo do grupy Online. Uczestnicy Projektu 3P będą mieli szansę wziąć udział w Turnieju Finałowym Mistrzostw w Algorytmice i Programowaniu.

2022-06-15

Masz pomysł na stworzenie oprogramowania lub technologii uczenia maszynowego, dzięki której firmy będą mogły sprawniej pozyskiwać dane i wykorzystywać je w codziennej pracy? Wiesz, jak zautomatyzować wybrany fragment rynku lub za pomocą danych i uczenia maszynowego rozwiązać istniejący problem? Zgłoś się do bezpłatnego programu finansowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Masz czas do 23 czerwca.