Aktualności

2022-09-29

Ważnym działaniem Centrum innowacji Miejskich Urban Lab ukierunkowanym na współprace z biznesem, nauką, NGO i poszukiwanie wspólnych rozwiązań a tym samym pobudzanie ekosystemu startupowego do współpracy na linii biznes, nauka i samorząd są hackathony miejskie (wyzwania programistyczne w kierunku rozwiązywania problemów postawionych przez samorząd). Uczestnicy najnowszej edycji Hackathonu będą mieli za zadnie stworzenie Integratora Druku 3D.

2022-09-27

Wydarzenie odbędzie się 19 października 2022 roku, aby wziąć w nim udział należy jedynie zarejestrować się pod podanym linkiem. W ramach wydarzenia poruszone zostaną tematy związane z trendami oraz procesem rekrutacji w branży IT. Studenci będą mieli możliwość porozmawiania bezpośrednio z Rekruterami IT i zadawania im pytań. Podczas wydarzenia nasi Specjaliści podzielą się swoimi spostrzeżeniami odnośnie rynku IT i zaprezentują najnowsze trendy.

2022-09-27

PwC Cloud Bootcamp to program, dzięki któremu z łatwością wejdziesz do świata technologii chmurowych. Akademia prowadzona jest przez najlepszych architektów z praktycznym doświadczeniem zdobytym w innowacyjnych projektach zrealizowanych na całym świecie.  Jeżeli terminy takie jak Cloud Native, Architektura Chmur Publicznych, Serverless, Automatyzacja, DevOps czy Data Engineering wzbudzają Twoją ciekawość, to doskonale! Poznasz charakterystykę usług chmurowych oraz zaczniesz dostrzegać płynące z nich możliwości. Nauczysz się mądrego korzystania z dobrodziejstw chmur obliczeniowych oraz pomożemy Ci zrozumieć, jak wykorzystać ich potencjał, żeby adresować wymagania biznesowe w praktyczny sposób. 

2022-09-26

Warsaw Health Innovation Hub, Roche Polska i Janssen Polska we współpracy z Federacją Przedsiębiorców Polskich inicjują wspólny projekt pod nazwą e-Health Hackathon, skierowany do studentów informatyki, bioinformatyki, biotechnologii oraz start up’ów. Celem Hackathonu jest zgromadzenie innowacyjnych pomysłów i przełożenie ich na rozwiązania informatyczne, które w praktyczny sposób wpłyną na poprawę opieki nad pacjentami kardiologicznymi. E-Health Hackathon odbędzie się 8–9 października. Udział w wydarzeniu wymaga wcześniejszej rejestracji poprzez formularz zgłoszeniowy.

2022-09-26

Obecnie prowadzone są dwa programy semestralnych stypendiów naukowo-kulturalnych: program dla osób z Ukrainy i Białorusi w Polsce program dla osób z Polski do Niemiec

2022-09-22

Wielkimi krokami zbliża się Subcarpathian NASA Space Apps Challenge 2022, nieziemski Hackathon organizowany przez Podkarpackie Centrum Innowacji!

2022-09-21

Ekologia i zrównoważony rozwój to temat IV edycji Akademii ProtoLab - programu edukacyjnego połączonego z konkursem!

2022-09-20

Ministerstwo Obrony Narodowej proponuje absolwentom uczelni technicznych rozwój kompetencji zawodowych w Wojsku Polskim na stanowiskach pracowników cywilnych lub żołnierzy zawodowych.

2022-09-20

MACIEJ FRANTA i JAKUB SZCZĘSNY gośćmi kolejnego spotkania LIVE A&B z cyklu #NOWE TRENDY W ARCHITEKTURZE

2022-09-19

Już w listopadzie w AmberExpo w Gdańsku po raz drugi w historii odbędą się Krajowe Eliminacje SkillsPoland do międzynarodowego konkursu EuroSkills, który odbędzie się we wrześniu 2023 roku w Polsce.