Dodano: 2024-01-17 Projekt "Krok w Przyszłość"

Projekt skierowany jest do 16 osób z niepełnosprawnościami, w tym co najmniej 10 osób ze znacznym bądź umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, które spełniają łącznie następujące warunki:

• posiadają orzeczony stopnień niepełnosprawności (znaczny, umiarkowany lub lekki), (mamy w projekcie jeszcze 7 wolnych miejsc dla osób z umiarkowanym/znacznym stopniem i 2 miejsca dla osób z lekkim stopniem niepełnosprawności) • pozostają bez zatrudnienia, • są absolwentami studiów wyższych, którzy ukończyli szkołę wyższą lub uzyskali absolutorium (do 5 lat od ukończenia) lub są studentami ostatniego roku, • zamieszkują lub studiują na terenie województwa podkarpackiego, • nie są objęci tymi samymi działaniami aktywizacyjnymi w ramach innych zadań lub projektów finansowanych ze środków PFRON realizowanych w tym samym czasie (w tym za pośrednictwem samorządu województwa lub samorządu powiatowego).

W ramach projektu oferujemy wsparcie określone wg potrzeb uczestnika:

• Indywidualne doradztwo zawodowe;
  • Warsztaty grupowe poradnictwo zawodowe; • Szkolenia zawodowe wg potrzeb; • 3 lub 4- miesięczne płatne staże zawodowe; • Pośrednictwo pracy; • Wsparcie specjalistów (np. psycholog/terapeuta, prawnik, specjalista od job craftingu, i in.).
  • Dodatek motywacyjny dla osób spełniających dodatkowe warunki.

Zapewniamy zwrot kosztów dojazdu na wszystkie formy wsparcia!

Nabór do projektu trwa do 28.01.2024r.

Strona www projektu na której są dostępne dokumenty zgłoszeniowe:

Projekt „Krok w przyszłość” jest współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Udział w projekcie jest całkowicie BEZPŁATNY.

Stowarzyszenie „CRAS” - Centrum Rozwoju Aktywności Społecznej z Rzeszowa to organizacja pozarządowa, niedziałająca dla zysku, wspierająca rozwój społeczny i ekonomiczny województwa podkarpackiego.

Działalność Stowarzyszenia opiera się w głównej mierze na wdrażaniu projektów, skierowanych do osób wykluczonych.