Dodano: 2024-07-25 Rekrutacja wolontariuszy do Akademii Przyszłości

Akademia Przyszłości, ogólnopolski program społeczny działający od 2003 roku, zaprasza do współpracy osoby zainteresowane wolontariatem na rzecz dzieci borykających się z niską samooceną. Program ten, oparty na indywidualnych spotkaniach wolontariuszy z dziećmi, ma na celu wzmocnienie poczucia własnej wartości młodych uczestników oraz pomoc w odkrywaniu ich potencjału.

Misja i cele Akademii Przyszłości

Misją Akademii Przyszłości jest tworzenie środowiska, w którym każde dziecko ma szansę uwierzyć w siebie i swoje możliwości. Poprzez regularne, indywidualne spotkania z wolontariuszami, dzieci otrzymują wsparcie emocjonalne, motywację do działania oraz narzędzia niezbędne do radzenia sobie z trudnościami.

Główne cele programu to:

• Budowanie poczucia własnej wartości: Wolontariusze pomagają dzieciom dostrzec swoje mocne strony, talenty i umiejętności.
  • Rozwijanie kompetencji społecznych: Dzieci uczą się komunikacji, współpracy, radzenia sobie z emocjami i rozwiązywania konfliktów.
  • Motywacja do nauki i rozwoju: Wolontariusze wspierają dzieci w odkrywaniu swoich pasji i zainteresowań, zachęcając do dalszego rozwoju.
  • Wsparcie w pokonywaniu trudności: Dzieci otrzymują pomoc w radzeniu sobie z problemami szkolnymi, rodzinnymi czy społecznymi.

Jak wygląda wolontariat w Akademii Przyszłości?

Wolontariusze Akademii Przyszłości spotykają się z dziećmi raz w tygodniu przez cały rok szkolny. Podczas tych spotkań realizują indywidualny program zajęć, dostosowany do potrzeb i zainteresowań dziecka. Korzystają z przygotowanych materiałów edukacyjnych oraz własnych pomysłów, tworząc różnorodne aktywności, takie jak gry, zabawy, rozmowy czy wspólne projekty.

Wolontariusze otrzymują wsparcie merytoryczne i szkolenia przygotowujące do pracy z dziećmi. Mają również możliwość wymiany doświadczeń z innymi wolontariuszami oraz konsultacji z koordynatorem programu.

Dlaczego warto zostać wolontariuszem Akademii Przyszłości?

Wolontariat w Akademii Przyszłości to nie tylko szansa na pomoc dzieciom w potrzebie, ale także okazja do rozwoju osobistego i zdobycia nowych umiejętności. Wolontariusze mają możliwość:

• Pozytywnego wpływu na życie dziecka: Wsparcie emocjonalne i motywacyjne może znacząco wpłynąć na rozwój dziecka i jego przyszłość.
  • Realizacji własnych pomysłów i pasji: Wolontariusze mają swobodę w tworzeniu programu zajęć i wykorzystywaniu swoich zainteresowań.
  • Zdobycia doświadczenia w pracy z dziećmi: Wolontariat to cenna lekcja empatii, cierpliwości i umiejętności komunikacyjnych.
  • Nawiązania wartościowych relacji: Wolontariusze tworzą więzi z dziećmi, ich rodzinami oraz innymi wolontariuszami.

Jak dołączyć do Akademii Przyszłości?

Jeśli jesteś zainteresowany/a wolontariatem w Akademii Przyszłości, zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej programu, gdzie znajdziesz szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy: