Dodano: 2024-07-25 APLIKUJ O STYPENDIUM POMOSTOWE NA I ROK STUDIÓW. REKRUTACJA RUSZYŁA!

Ruszyła 23. edycja Programu Stypendiów Pomostowych, który oferuje wsparcie finansowe w wysokości 10 000 zł dla tegorocznych maturzystów z małych miejscowości i niezamożnych rodzin, rozpoczynających studia dzienne na polskich uczelniach publicznych.

Kto może aplikować?

Aby ubiegać się o stypendium, kandydaci muszą spełnić wszystkie poniższe warunki:

• Pochodzenie: Pochodzić ze wsi lub miejscowości liczącej do 20 000 mieszkańców.
  • Dochód: Dochód brutto na osobę w rodzinie nie może przekraczać 2 969 zł.
  • Studia: Być przyjętym na I rok studiów dziennych na polskiej uczelni publicznej.
  • Dodatkowo: Spełniać jedno z następujących kryteriów:
    • Być finalistą/finalistką olimpiady przedmiotowej w szkole średniej.
    • Być wychowankiem/wychowanką rodziny wielodzietnej, rodziny zastępczej lub państwowego domu dziecka.
    • Posiadać rekomendację lokalnej organizacji pozarządowej biorącej udział w programie.

Co oferuje Stypendium Pomostowe?

• Wsparcie finansowe: 10 000 zł wypłacane w ratach przez 10 miesięcy roku akademickiego.
  • Możliwość kontynuacji: Stypendyści z dobrymi wynikami w nauce mogą ubiegać się o wsparcie w kolejnych latach studiów.
  • Dodatkowe korzyści: Możliwość uzyskania stypendiów językowych, na staże zagraniczne oraz udział w warsztatach rozwoju kompetencji.

Jak aplikować?

Rekrutacja odbywa się online na stronie: www.stypendia-pomostowe.pl. Wnioski można składać do 20 sierpnia 2024 r.

O Programie Stypendiów Pomostowych

Program Stypendiów Pomostowych to jedna z największych pozarządowych inicjatyw stypendialnych w Polsce, działająca od 2002 roku. Dotychczas wsparł ponad 27 500 studentów. Jest realizowany przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości we współpracy z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności oraz innymi partnerami.

Więcej informacji:

Karolina Biel Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości k.biel@fundacjafep.pl; tel.: 660 223 851 https://www.stypendia-pomostowe.pl/