Junior It Administrator
PCG Academia Sp. z o.o.
Jasionka, Podkarpackie

praca 24 września, 09:59

Opis stanowiska

Będziesz odpowiedzialny za aktywny monitoring i rozwiązywanie problemów w administrowanych środowiskach jak również rozwiązywanie problemów i incydentów w zakresie środowisk aplikacyjnych. Do twoich obowiązków będzie należała współpracę z działami rozwoju oprogramowania na poziomie wdrażania, konfiguracji, utrzymania i monitoringu infrastruktury dla nowo powstających \ wdrażanych rozwiązań oraz zapewnienie wsparcia IT pracownikom działu wdrożeń i serwisu (prace realizowane w biurze firmy). Będziesz odpowiedzialny za monitorowanie zdarzeń oraz obciążenia systemów w celu wyeliminowania potencjalnych problemów oraz ciągłego usprawniania systemów, podstawową diagnostyka sprzętu komputerowego, zarządzanie licencjami oprogramowania oraz tworzenie dokumentacji technicznej.

Obowiązki osoby zatrudnionej

  • • Aktywny monitoring i rozwiązywanie problemów w administrowanych środowiskach
  • • umiejętność tworzenia zapytań T-SQL
  • • wykonywanie kopii i przywracanie danych
  • • konfiguracja i administracja środowiskami wirtualnymi VMware, Hyper-V
  • • Współpracę z działami rozwoju oprogramowania na poziomie wdrażania, konfiguracji, utrzymania i monitoringu infrastruktury dla nowo powstających \ wdrażanych rozwiązań
  • • Zapewnienie wsparcia IT pracownikom działu wdrożeń i serwisu (prace realizowane w biurze firmy)
  • • Rozwiązywanie problemów i incydentów w zakresie środowisk aplikacyjnych
  • • Tworzenie środowisk pomocniczych, rozwojowych i testowych
  • • Wykonywanie prac utrzymaniowych: zarządzanie poprawkami, wydajnością oraz dostępnością
  • • Zarządzanie i administracja zgodnie z wymogami zdefiniowanymi w wewnętrznych standardach
  • • Monitorowanie zdarzeń oraz obciążenia systemów w celu wyeliminowania potencjalnych problemów oraz ciągłego usprawniania systemów
  • • podstawowa diagnostyka sprzętu komputerowego,
  • • zarządzanie licencjami oprogramowania,
  • • tworzenie dokumentacji technicznej,
  • • wiedza z zakresu konfiguracji sieci komputerowych, VPN
  • • podstawowa znajomość serwerów WWW
  • • Uczestniczenie w projektach IT realizowanych dla Uczelni Wyższych

Wymagania

  • • Znajomość systemów operacyjnych Microsoft Windows Server 2008/2012/2016,
  • • Znajomość relacyjnych baz danych Microsoft SQL Server 2008 R2/2012/2016
  • • Znajomość zagadnień integracyjnych;
  • • Umiejętność instalacji i konfiguracji systemów serwerowych;
  • • Umiejętność pracy w zespole;
  • • Łatwość nawiązywania kontaktów i komunikatywność, duża samodzielność, rzetelność, samodyscyplina i kreatywność

Oferujemy

  • • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • • realną i jasno określoną ścieżkę rozwoju zawodowego,
  • • realizację projektów dla najbardziej rozpoznawalnych uczelni w Polsce
  • • mentoring doświadczonych koleżanek i kolegów w stawianiu pierwszych kroków w naszej firmie
  • • bogaty pakiet benefitów (Karta MultiSport, prywatna opieka medyczna dla Ciebie i najbliższej rodziny, dodatkowe ubezpieczenie NNW, lektoraty językowe)
  • • szeroka oferta szkoleń merytorycznych wewnętrznych i zewnętrznych podnoszących Twoje kwalifikacje i rozwój
  • • młody, energiczny i zaangażowany zespół nastawiony na współpracę
  • • elastyczne godziny pracy
  • • spotkania integracyjne
  • • świeże owoce, kawę, herbatę

Forma zatrudnienia

umowa o pracę

Wykształcenie

  • informatyka
  • matematyka

Curriculum vitae