Specjalista - stanowisko ds. technologii
Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich
Rzeszów, Podkarpackie

praca 11 lipca, 13:59

Opis stanowiska

Specjalista - stanowisko ds. technologii w Podkarpackim Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie

Obowiązki osoby zatrudnionej

  • Przygotowywanie i aktualizacja wytycznych technicznych, standardów budowy i przebudowy oraz remontów dróg we współpracy z komórkami organizacyjnymi,
  • Opiniowanie rozwiązań technologicznych ze szczególnym uwzględnieniem projektowania konstrukcji na drogach oraz nadzorowanie ich realizacji,
  • Opiniowanie wniosków o odstępstwa od warunków technicznych w zakresie budowy dróg,
  • Opiniowanie nowych technologii oraz nowoczesnych rozwiązań w drogownictwie, występowanie z propozycjami ich wdrażania,
  • Opiniowanie zmian technologicznych w stosunku do rozwiązań zawartych w projekcie budowlanym proponowanych przez wykonawców robót,
  • Współpraca z komórkami organizacyjnymi w szczególności w zakresie prowadzenia badań laboratoryjnych,
  • Współpraca z jednostkami administracji państwowej i samorządowej, jednostkami naukowo – badawczymi i laboratoriami drogowymi w zakresie technologii robót drogowych i obiektów inżynierskich,
  • Współpraca z komórkami organizacyjnymi w zakresie przygotowywania materiałów przetargowych,
  • Uczestnictwo w Radach Projektu, Radach Budowy, Naradach Koordynacyjnych, ZOPI i innych spotkaniach technicznych we współpracy z komórkami organizacyjnymi w miarę zgłaszanej przez nie problematyki dotyczącej kwestii technologicznych,
  • Udział w seminariach, szkoleniach i konferencjach dotyczących technologii,
  • Uczestnictwo w naradach i spotkaniach dotyczących działań realizowanych przez PZDW,

Wymagania

  • Wykształcenie: minimum średnie techniczne, preferowane wyższe techniczne, w tym w szczególności na kierunku budownictwo lub inżynieria materiałowa,
  • Udokumentowany staż pracy min. 5 lat,
  • Czynne prawo jazdy kat. ”B”,
  • Doświadczenie na podobnym stanowisku pracy i/lub Główny Technolog, Technolog, Inspektor Nadzoru ds. materiałowych, Główny Specjalista ds. technologii i materiałów, Kierownik Laboratorium, Naczelnik Wydziału Technologii,
  • Doświadczenie na stanowisku odpowiadającemu naborowi dla dróg klasy minimum G – min. 4 inwestycje,
  • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office, w szczególności: MS Excel, MS Word,
  • Znajomość zagadnień z zakresu budowy dróg i obiektów inżynierskich oraz technologii ich wykonania,
  • Umiejętność oceny jakości i stanu nawierzchni jezdni oraz konstrukcji obiektów inżynierskich, w tym rodzajów uszkodzeń i ich genezy,
  • Umiejętność doboru, analizy i weryfikacji konstrukcji nawierzchni, w tym metodą mechanistyczno-empiryczną,
  • Znajomość przepisów: • rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 24 czerwca 2022 r. w sprawie przepisów techniczno-budowlanych dotyczących dróg publicznych,• ustawy o drogach publicznych,• ustawy Prawo Budowlane,• ustawy o pracownikach samorządowych,• ustawy o samorządzie województwa.

Mile widziane

  • Uprawnienia budowlane w specjalności drogowej i/lub mostowej,
  • Minimum 3-letni staż pracy na stanowisku odpowiadającemu naborowi,
  • Doświadczenie na stanowisku inspektora nadzoru robót drogowych i/lub mostowych,
  • Doświadczenie w pracy w administracji publicznej,
  • Umiejętność obsługi programu AutoCAD lub jego odpowiednika,
  • Znajomość norm branżowych i wytycznych technicznych w zakresie materiałów budowlanych stosowanych w drogownictwie i budownictwie mostowym oraz wytycznych wykonywania badań,
  • Umiejętność obsługi programu do modelowania i wymiarowania konstrukcji nawierzchni,
  • Doświadczenie w prowadzeniu laboratoryjnych oraz terenowych badań nawierzchni drogowych, podbudów i podłoża gruntowego
  • Znajomość zagadnień z zakresu badania drogowych obiektów mostowych pod statycznym i dynamicznym próbnym obciążeniem,
  • Znajomość zagadnień z zakresu geotechniki i geologii w odniesieniu do technologii budowy inwestycji liniowych oraz obiektów inżynierskich,
  • Umiejętność określenia właściwości geotechnicznych gruntów, kwalifikacji do grupy nośności, oceny wskaźnika zagęszczenia gruntu oraz nośności podłoża gruntowego,
  • Znajomość języka angielskiego, w tym technicznego
  • Umiejętność analitycznego myślenia
  • Dobra organizacja pracy, sumienność, dokładność

Oferujemy

  • praca w pełnym wymiarze czasu pracy,
  • zatrudnienie w ramach umowy o pracę,
  • pakiet socjalny.

Forma zatrudnienia

umowa o pracę

Dla kogo

absolwent

Wykształcenie

  • budownictwo
  • inżynieria materiałowa

Wymagane dokumenty

List motywacyjny
Curriculum vitae