Inżynier Elektronik
RECTANGLE Sp. z o .o.
Rzeszów, Podkarpackie

praca 7 lipca, 15:41

Obowiązki osoby zatrudnionej

  • Udział w opracowywaniu koncepcji urządzeń
  • Opracowywanie dokumentacji technicznej/produktowej/projektowej
  • Tworzenie schematów elektronicznych
  • Tworzenie wielowarstwowego layout-u PCB
  • Dobór komponentów elektroniczno-mechanicznych
  • Przeprowadzanie symulacji i obliczeń w celu weryfikacji poprawności opracowanej koncepcji
  • Przygotowywanie plików produkcyjnych (gerber, pick&place, BoM)
  • Nadzór i aktualizacja BoM realizowanych projektów
  • Utrzymywanie kontaktu i dokonywanie ustaleń z poddostawcami
  • Aktualizowanie i nadzór nad bibliotekami komponentów elektronicznych
  • Przeprowadzanie symulacji obwodów elektronicznych (SPICE)
  • Przygotowywanie urządzeń zgodnie z wymaganiami DFM/DFT
  • Montaż komponentów elektronicznych w technologii THT i SMD
  • Tworzenie planów testowych
  • Uruchamiania i testowanie urządzeń
  • Przeprowadzanie integracji elektroniczno-mechanicznej
  • Przeprowadzanie pomiarów wielkości fizycznych za pomocą aparatury pomiarowej
  • Przeprowadzanie oceny bezpieczeństwa pracy urządzeń celem dopuszczenia urządzenia do użytkowania
  • Analiza specyfikacji funkcjonalnych, niefunkcjonalne technicznej i normatywnych
  • Tworzenie raportów z przeprowadzonych pomiarów i analiza uzyskanych wyników
  • Opracowywanie dokumentacji projektowej (developerskiej), dokumentacji użytkownika i serwisowej
  • Uczestnictwo w spotkaniach z partnerami i kontrahentami

Wymagania

  • Wykształcenie wyższe w dziedzinie elektronika, mechatronika, telekomunikacja
  • Umiejętność czytania i rozumienia dokumentacji układów elektronicznych
  • Znajomość pojęć z dziedziny elektroniki
  • Umiejętność czytania i rysowania zaawansowanych schematów elektronicznych
  • Znajomość i rozumienie pojęć z zakresu miernictwa elektronicznego i radiowego
  • Umiejętność obsługi oscyloskopu, zasilacz laboratoryjnego, multimetrów, VNA, analizatora widma
  • Umiejętność lutowania
  • Umiejętność współpracy i wymiany odpowiednich informacji pomiędzy działami
  • Znajomość narzędzi do projektowania PCB (Altium Designer)
  • Znajomość narzędzi symulacyjnych (LTSPICE)
  • Umiejętność tworzenia dokumentacji technicznej i projektowej
  • Umiejętność logicznego i analitycznego myślenia
  • Samodzielność
  • Cierpliwość i wytrwałość w dążeniu do rozwiązania problemu
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie min. B2
  • Komunikatywność i umiejętność pracy w zespole
  • Dokładność i skrupulatność

Mile widziane

  • doświadczenie w pracy z układami FPGA i ARM stosowanych w SDR
  • doświadczenie w programowaniu w C/C++
  • podstawowa znajomość budowy i działania układów radiowych
  • znajomość narzędzi wersjonowania (Git, SVN)

Oferujemy

  • pracę w nowoczesnej i szybko rozwijającej się Organizacji
  • możliwość szkoleń
  • dbamy o równowagę między pracą, a życiem prywatnym
  • udział w ambitnych i innowacyjnych projektach realizowanych dla branż kosmicznej, lotniczej i przemysłu obronnego

Forma zatrudnienia

umowa o pracę

Dla kogo

absolwent

Wykształcenie

  • elektronika i telekomunikacja

Języki

  • angielski (średnio-zaawansowany)

Wymagane dokumenty

List motywacyjny
Curriculum vitae