Inżynier O&M i serwisu - farmy fotowoltaiczne
Intec EU Sp. z o.o
Kraków, Małopolskie

praca 30 maja, 08:56

Obowiązki osoby zatrudnionej

  • Kontrola wszystkich aspektów działalności elektrowni słonecznych, w tym inne prace zapewniające funkcjonowanie elektrowni słonecznej
  • Udział w monitorowaniu wydajności za pomocą interfejsu do monitorowania, interfejsu operatora sieciowego i zdalnego sterowania elektrownią (SCADA)
  • Wykonywanie zadań związanych z wykrywaniem usterek, diagnozowaniem, włączaniem/wyłączaniem modułów DC, falowników lub całej elektrowni w zgodzie z procedurami
  • Planowanie i wykonywanie czyszczenia modułów fotowoltaicznych
  • Przygotowywanie raportów dotyczących wydajności/usług, podejmowanie działań zapobiegawczych i naprawczych
  • Wyjazdy do elektrowni i wykonywanie przypisanych prac
  • Przygotowywanie raportów miesięcznych/rocznych dotyczących obszaru O&M

Wymagania

  • Wyższe wykształcenie kierunkowe (preferowane -inżynieria elektryczna)
  • Minimum 2 lata doświadczenia w obszarze O&M elektrowni słonecznych (SPP)
  • Biegły język angielski w mowie i piśmie (poziom B2/C1)
  • Umiejętność czytania i rozumienia technicznych schematów , układów ogólnych i układów dot. projektów solarnych
  • Doświadczenie w procedurach eksploatacji i konserwacji paneli fotowoltaicznych, w tym w systemach prądu stałego (DC), systemach średniego napięcia prądu przemiennego (AC) oraz w komunikacji sieciowej
  • Wiedza dot. różnych systemów SCADA
  • Doświadczenie w obsłudze aparatury rozdzielczej średniego napięcia (MV)
  • Umiejętność obsługi sprzętu i narzędzi do testowania, takich jak termowizja/dron, testy krzywych I-V, mierniki izolacji (Megger)
  • Zdolności analityczne i diagnostyczne, umożliwiające rozwiązywanie problemów
  • Znajomość Krajowego Kodeksu Elektrycznego (NEC), NFPA i innych wytycznych

Oferujemy

  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • prywatna opieka medyczna
  • służbowy telefon do użytku prywatnego
  • brak dress code’u
  • kawa / herbata
  • parking dla pracowników

Forma zatrudnienia

umowa o pracę

Dla kogo

absolwent

Wykształcenie

  • elektrotechnika
  • energetyka
  • inżynieria środowiska

Języki

  • angielski (zaawansowany)

Curriculum vitae