Asystent/-tka w Zakładzie Systemów Bezpieczeństwa Informacji w Centrum Badań i Rozwoju NASK PIB
Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa - Państwowy Instytut Badawczy
Warszawa, Mazowieckie

praca 4 kwietnia, 11:57

Opis stanowiska

Założony trzydzieści lat temu NASK wprowadził do Polski Internet i od tego czasu odpowiada za jego rozwój, projektując wydajne i bezpieczne technologie cyfrowe dla dobra społeczeństwa. Prowadzone w NASK prace badawcze, badawczo-rozwojowe oraz działania związa­ne z wytwarzaniem innowacyjnych produktów i usług koncentrują się już od wielu lat na rozwiązaniach, których celem jest podnoszenie poziomu bezpieczeństwa cyber­przestrzeni oraz cyfryzacja kraju. Projektujemy i budujemy w NASK-PIB nowoczesne, skalowalne i wydajne sieci teleinformatyczne i środowiska do przetwarzania danych i obliczeń Realizujemy różne projekty związane z cyberbezpieczeństwem, zarówno krajowe jak i międzynarodowe, co daje szerokie możliwości badań i rozwoju. Zapraszamy zatem osoby, które chcą rozwijać się w tym kierunku. Od naszych naukowców oczekujemy aktywnego prowadzenia badań oraz publikowania wyników swoich prac.

Obowiązki osoby zatrudnionej

  • udział w pracach badawczych i projektowych w przedsięwzięciach realizowanych przez Zakład
  • udział w tworzeniu publikacji naukowych
  • implementacja i badania prototypów projektowanego oprogramowania
  • tworzenie dokumentacji wykonanych badań

Wymagania

  • tytuł zawodowy magistra lub magistra inżyniera w dziedzinie informatyki, telekomunikacji lub pokrewnej
  • udokumentowany dorobek naukowy (publikacje w czasopismach krajowych i zagranicznych, wystąpienia na konferencjach, udział w projektach badawczych)
  • dobra znajomość języka polskiego oraz angielskiego (min. na poziomie B2)
  • umiejętność tworzenia niewielkich programów w więcej niż jednym języku, w szczególności Java, C, C++, R, Perl, Python, gotowość poznawania innych języków, bibliotek i narzędzi w miarę potrzeb
  • zainteresowanie tematyką cyberbezpieczeństwa
  • umiejętność pracy samodzielnej i w zespole
  • umiejętność analitycznego myślenia
  • znajomość systemów Linux i Windows (użytkowanie i elementarna administracja własnym komputerem)
  • znajomość zagadnień sieci komputerowych (ważniejsze protokoły)
  • tworzenie dokumentów i prezentacji w pakietach biurowych (MS Office, OpenOffice.org, LibreOffice), znajomość pakietu LaTeX
  • chęć dalszego rozwoju naukowego

Mile widziane

  • doświadczenie w testach penetracyjnych
  • znajomość zagadnień Internetu Rzeczy
  • znajomość narzędzi wykorzystywanych w ochronie sieci komputerowych – firewalle, SIEM, honeypoty, itp.
  • znajomość narzędzi: ElasticSearch, Kibana, Git

Oferujemy

  • współpracę w wielu ambitnych projektach badawczo-rozwojowych, krajowych i międzynarodowych
  • komfortowe warunki pracy naukowej (nowoczesna przestrzeń biurowo-laboratoryjna w centrum miasta, możliwość pracy także zdalnej, atrakcyjne benefity pracownicze w tym system premiowy
  • konkurencyjne zarobki: 10 000 – 12 000 PLN
  • zatrudnienie w pełnym wymiarze godzin

Forma zatrudnienia

umowa o pracę

Dla kogo

absolwent

Wykształcenie

  • fizyka techniczna
  • informatyka
  • matematyka

Języki

  • angielski (zaawansowany)

Wymagane dokumenty

List motywacyjny
Curriculum vitae