Inżynier ds. analiz strukturalnych
Sieć Badawcza Łukasiewicz Instytut Lotnictwa
Warszawa, Mazowieckie

praca 8 marca, 09:17

Opis stanowiska

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa należy do najnowocześniejszych placówek badawczych w Europie, o tradycjach sięgających 1926 roku. Instytut ściśle współpracuje ze światowymi potentatami przemysłu lotniczego, takimi jak: General Electric, Airbus czy Pratt & Whitney, oraz instytucjami z branży kosmicznej, w tym z Europejską Agencją Kosmiczną. Strategicznymi obszarami badawczymi Instytutu są technologie lotnicze, kosmiczne oraz bezzałogowe. Prowadzone są tutaj także badania i usługi dla przemysłu krajowego i zagranicznego w zakresie technologii materiałowych i kompozytowych, przyrostowych, teledetekcyjnych, energetycznych oraz wydobywczych. Obecnie poszukujemy najlepszego kandydata lub kandydatki do pracy w Centrum Usług Inżynierskich współpracującym z firmą Boeing. Boeing to światowy lider branży lotniczej, który jest obecny w Polsce już od ponad 30 lat. Współpraca z Łukasiewicz – Instytutem Lotnictwa będzie opierała się na rozwijaniu nowoczesnych technologii w tym: projektowaniu i analizie komponentów samolotów pasażerskich. Wszyscy nasi pracownicy wspierają misję jaką jest rozwój, a organizację charakteryzuje innowacyjne podejście do biznesu i globalny wpływ na kształt lotnictwa. Dołącz do naszego nowego zespołu i stań się częścią zaawansowanej technologicznie firmy, gdzie Twoje pomysły będą napędzać rozwój i kształtować przyszłość.

Obowiązki osoby zatrudnionej

  • Wsparcie działów konstrukcyjnych w zakresie weryfikacji integralności strukturalnej (marginesy bezpieczeństwa) poprzez wykonywanie szczegółowych analiz strukturalnych (wytrzymałość statyczna, trwałość/zmęczenie), z wykorzystaniem klasycznych metod analizy naprężeń, a także modeli elementów skończonych i innych narzędzi analizy w całym cyklu życia produktu • Przygotowywanie procedur testowych oraz udział w testach produktów i prowadzenie dokumentacji projektowej• Uczestniczenie w przeglądach technicznych i programowych – prezentowanie i recenzowanie wyników prac• Współpraca z innymi zespołami (projektowymi, montażowymi, testowymi) oraz z dostawcami komponentów• Wsparcie analityczne na wszystkich etapach życia produktu, w fazie projektowania, produkcji, testów i użytkowania• Monitorowanie i raportowanie statusu zadań lub projektów, osiągnięć i napotkanych problemów• Rekomendowanie planu analiz i metodyk prowadzących do udowodnienia spełnienia wymagań technicznych i projektowych

Wymagania

  • Wykształcenie wyższe, preferowane kierunki: mechanika, lotnictwo, inżynieria materiałowa lub kierunki pokrewne• Min. 2 lata doświadczenia w pracy na podobnym stanowisku lub w wykonywaniu analizy naprężeń przy użyciu obliczeń ręcznych i innych metod analizy elementów skończonych (MES)• Wiedza z zakresu projektowania konstrukcji lotniczych, konstrukcji mechanicznych oraz znajomość materiałów• Doświadczenie w testowaniu materiałów oraz komponentów (testy statyczne, zmęczeniowe, wibracyjne, cykle życia). Znajomość planów i umiejętność tworzenia procedur testowych.• Znajomość języka angielskiego w stopniu pozwalającym na pracę w międzynarodowym środowisku • Rzetelność i odpowiedzialność w zakresie powierzonych zadań• Proaktywna postawa i myślenie out-of-box• Umiejętność pracy w zespole• Znajomość norm branżowych, wymagań dotyczących samolotów, projektowania i certyfikacji

Mile widziane

  • Znajomość NASTRAN/PATRAN• Doświadczenie w analizie statycznej metali • Podstawowa wiedza z zakresu analizy tolerancji uszkodzeń i inspekcji• Doświadczenie w pracy przy projektach certyfikacji samolotów wymagających zatwierdzenia przez FAA

Oferujemy

  • Pakiet opieki medycznejUbezpieczenie na życieDofinansowanie do karty sportowejDofinansowanie do wakacjiDofinansowanie wyjazdów zorganizowanych dla dzieciDofinansowanie do wypoczynku w ośrodku wypoczynkowymDodatkowe świadczenia pieniężne z okazji świątPreferencyjne pożyczki mieszkaniowo-remontoweMożliwość bezpłatnego ładowania samochodów elektrycznychDofinansowanie III filaru emerytalnegoPracownicze Plany KapitałoweDofinansowanie do zakupu okularówAtrakcyjny program poleceń pracownikówSpotkania integracyjneElastyczne godziny rozpoczęcia pracy (6:00-10:00)Rowerownia - zadaszone miejsce na rowery, suszarnie, prysznice, przebieralnie oraz miejsce do serwisowania rowerów

Forma zatrudnienia

umowa o pracę

Wykształcenie

  • inżynieria materiałowa
  • lotnictwo i kosmonautyka
  • mechanika
  • mechatronika

Języki

  • angielski (średnio-zaawansowany)

Curriculum vitae