Inżynier ds. Systemów Smarowania
Sieć Badawcza Łukasiewicz Instytut Lotnictwa
Warszawa, Mazowieckie

praca 8 lutego, 16:03

Opis stanowiska

GE Aerospace i Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa z siedzibą w Warszawie poszukują osoby na stanowisko Inżyniera ds. Systemów Smarowania​ w Engineering Design Center (EDC), chcącej dołączyć do zespołu zajmującego się projektowaniem układów olejowo-powietrznych suchych misek olejowych i skrzynek napędów nowoczesnego silnika turbośmigłowego. Praca na tym stanowisku zapewnia możliwość poznania i zajmowania się najnowszymi trendami technologii silników lotniczych. Zakres zadań obejmuje nie tylko projektowanie, ale również wsparcie produkcji, montażu oraz testów silnikowych w kierunku certyfikacji zgodnie z przepisami agencji certyfikujących. Rola wymaga rozwiązywania problemów technicznych, kreatywności, odpowiedzialności, definiowania celów dla siebie i innych. To unikalna szansa na dołączenie do zespołu inżynierów w Polsce rozwijających nowy produkt w branży lotniczej oraz współpracy w międzynarodowym środowisku.​

Obowiązki osoby zatrudnionej

  • Prace inżynierskie w obszarze analiz układu ciśnieniowania uszczelnień misek olejowych oraz układu smarowania silnika turbośmigłowego
  • Przygotowywanie analiz mających na celu predykcję wartości ciśnień i temperatur w układzie olejowym i powietrznym dla silników testowych
  • Wsparcie testów silnikowo-komponentowych układu olejowego oraz układu ciśnieniowania
  • Opracownie zgromadzanych danych testowych, analiza trendów
  • Prace projektowe/optymalizacyjne mające na celu zmniejszenie kosztów oraz masy wybranych elementów układu olejowo-powietrznego
  • Tworzenie dokumentacji technicznej projektu/zadań, zgodnie z zasadami i procedurami inżynierskimi
  • Aktywne uczestnictwo w przeglądach technicznych i programowych – prezentowanie i recenzowanie wyników prac
  • Monitorowanie i raportowanie statusu zadań/projektów, osiagnięć i napotkanych problemów
  • Współpraca z innymi zespołami (projektowymi, montażowymi, testowymi)

Wymagania

  • Wykształcenie wyższe techniczne – preferowane: mechanika i budowa maszyn, fizyka, energetyka lub pokrewne
  • Znajomość języka angielskiego, pozwalającego na swobodną komunikację w środowisku międzynarodowym
  • Znajomość konstrukcji ukladów przepływowych, fizyki przepływu ściśliwego/nieścisliwego oraz termodynamiki
  • Umiejętność pracy z dokumentacją techniczną (rysunki, modele CAD 3D)
  • Umiejętność tworzenia dokumentacji (np. wymagania, opisy projektów i ich rezultatów, plany projektowe, plany testowe itp.)
  • Umiejętność komunikacji ustnej i pisemnej
  • Chęć do pracy zespołowej w międzynarodowym środowisku
  • Elastyczność, chęć rozwoju, uczenia się i poszerzania kompetencji
  • Podstawy Unigraphics/NX lub podobnego systemu CAD
  • Dobra znajomość pakietu MS Office (Excel/Power Point)

Oferujemy

  • Możliwość pracy w trybie hybrydowym
  • Pakiet opieki medycznej
  • Ubezpieczenie na życie
  • Dofinansowanie do karty sportowej
  • Dofinansowanie do wakacji
  • Dofinansowanie wyjazdów zorganizowanych dla dzieci
  • Dofinansowanie do wypoczynku w ośrodku wypoczynkowym
  • Dodatkowe świadczenia pieniężne z okazji świąt
  • Preferencyjne pożyczki mieszkaniowo-remontowe
  • Możliwość bezpłatnego ładowania samochodów elektrycznych
  • Dofinansowanie III filaru emerytalnego
  • Pracownicze Plany Kapitałowe
  • Dofinansowanie do zakupu okularów
  • Atrakcyjny program poleceń pracowników
  • Spotkania integracyjne
  • Elastyczne godziny rozpoczęcia pracy (6:00-10:00)
  • Rowerownia - zadaszone miejsce na rowery, suszarnie, prysznice, przebieralnie oraz miejsce do serwisowania rowerów

Forma zatrudnienia

umowa o pracę

Wykształcenie

  • automatyka i robotyka
  • budowa i eksploatacja maszyn
  • elektrotechnika
  • energetyka
  • fizyka techniczna
  • komputerowe wspom.proc.techn., poj. samochodowe
  • lotnictwo i kosmonautyka
  • mechanika
  • mechanika i budowa maszyn
  • mechatronika

Języki

  • angielski (średnio-zaawansowany)

Curriculum vitae