Specjalista ds. BHP i ochrony środowiska
Zakład Tworzyw Sztucznych ARTGOS SA
Brzozów, Podkarpackie

praca 6 września, 11:39

Opis stanowiska

Kod zawodu: 229103/325504 Zakład Tworzyw Sztucznych ArtGos S.A. jest polskim producentem wyrobów z tworzyw sztucznych, wykonujemy także usługi produkcyjne oraz narzędziowe. Obecnie do Naszego zespołu poszukujemy Specjalisty ds. BHP i ochrony środowiska, który będzie Nas wspierał w codziennym zapewnieniu pracownikom bezpiecznych warunków pracy.

Obowiązki osoby zatrudnionej

  • koordynacja działań z zakresu BHP i ochrony środowiska zgodnie z obowiązującymi przepisami i procedurami wewnętrznymi
  • prowadzenie szkoleń wstępnych oraz okresowych z zakresu BHP
  • opracowywanie i aktualizowanie oceny ryzyka zawodowego na stanowiskach pracy
  • sporządzanie dokumentacji wypadków przy pracy
  • tworzenie standardów BHP, opracowywanie, wdrażanie i weryfikowanie wymaganych procedur oraz instrukcji
  • inicjowanie i realizacja projektów mających na celu budowanie kultury bezpieczeństwa pracy oraz ochrony środowiska
  • organizacja próbnych ewakuacji
  • zapewnienie zgodności ze środowiskowymi wymaganiami prawnymi
  • przygotowywanie raportów, sprawozdań, naliczeń opłat środowiskowych zgodnie ze środowiskowymi wymaganiami prawnymi (np. KOBIZE, GUS)
  • przygotowywanie dokumentów do uzyskania pozwoleń/decyzji środowiskowych
  • współpraca z firmami zewnętrznymi w zakresie prowadzenia badań i pomiarów czynników szkodliwych dla zdrowia
  • nadzór nad gospodarką odpadami
  • przeprowadzanie audytów z warunków pracy oraz sporządzanie sprawozdań i raportów dla Zarządu

Wymagania

  • wykształcenie wyższe kierunkowe lub studia podyplomowe w zakresie bhp
  • doświadczenie na podobnym stanowisku min. 1 rok (mile widziane w branży produkcyjnej)
  • bardzo dobra znajomość przepisów prawa i procedur z zakresu BHP i ochrony środowiska
  • nastawienie na promowanie kultury bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska
  • samodzielność i odpowiedzialność za realizację powierzonych zadań, a także umiejętność współpracy z osobami na wszystkich szczeblach w organizacji

Oferujemy

  • samodzielne i odpowiedzialne stanowisko
  • szansę na realizację kreatywnych pomysłów
  • stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę
  • możliwość rozwoju zawodowego
  • praca od poniedziałku do piątku
  • pakiet socjalny
  • ubezpieczenie grupowe na preferencyjnych warunkach

Forma zatrudnienia

umowa o pracę

Wykształcenie

  • ochrona środowiska
  • zarządzanie

Wynagrodzenie

3400 - 5600 PLN

Curriculum vitae