Inżynier Projektu Automotive (Application)
Tenneco Automotive Sp. z o.o.
Gliwice, Śląskie

praca 20 maja, 10:48

Opis stanowiska

Jesteśmy producentem amortyzatorów działającym pod marką Tenneco, Monroe Intelligent Suspension oraz Ohlins. Specjalizujemy się w konstrukcji pasywnych amortyzatorów jedno- i dwururowych, modułów zawieszeń typu Shock & McPherson Strut, pół aktywnych amortyzatorów elektronicznych oraz całych systemów sterowania dynamiką jazdy Kinetic. W Centrum Badawczo - Rozwojowym w Gliwicach realizujemy projekty skupiające się na rozwoju komponentów i systemów zawieszeń. Nasze projekty prowadzimy całościowo - zaczynając od fazy koncepcji, patentowania, poprzez tworzenie komponentów, technologii, dostawców aż po nadzorowanie rozwoju już kompletnych systemów zawieszeń samochodowych dla klientów OEM. Posiadamy laboratoria badawcze materiałów i komponentów, bazę maszyn testowych oraz prototypownie do wykonywania dowolnych produktów pod każdy typ samochodu (osobowe, ciężarowe, GT oraz Super Sport). Jako Inżynier Projektu w Dziale Application będziesz prowadził(a) samodzielnie jeden lub kilka mniejszych projektów, w zależności od zapotrzebowania i ilości pracy w zespole.

Obowiązki osoby zatrudnionej

  • globalna współpraca z klientami oraz oddziałami Tenneco w USA i Chinach
  • biznesowe negocjacje technicznych rozwiązań konstrukcyjnych amortyzatora
  • raportowanie do Senior Managementu statusu projektu zgodnie z bramkami RFQ/DV/PV systemu zarządzania projektami
  • definiowanie zadania, obliczenia i symulacje inżynierskie oraz testy walidacyjne dla działów CAD/CAE/Testing/Workshop
  • nadzorowanie dokumentacji technicznej związanej z wprowadzaniem nowych amortyzatorów do seryjnej produkcji
  • koordynowanie wszelkich zagadnień technicznych w projekcie i współpraca z innymi działami

Wymagania

  • wykształcenie wyższe techniczne (preferowana mechanika i budowa maszyn, mechatronika lub automatyka)
  • ok. 5-letnie doświadczenie w zakresie prowadzenia projektów w branży automotive (ALE! jeśli nie posiadasz tak długiego stażu pracy, a masz wiedzę i umiejętności, chętnie Cię poznamy)
  • wysoki poziom umiejętności technicznych, komunikacyjnych i zdolności analitycznych
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego
  • gotowość do wyjazdów służbowych (wizyty u klientów/w innych zakładach produkcyjnych)
  • chęć relokacji na Śląsk, w przypadku kandydatów spoza regionu

Mile widziane

  • znajomość języka niemieckiego
  • certyfikaty Green/Black Belt systemów 6Sigma
  • doświadczenie w rozwiązywaniu problemów technicznych oparte o jedną z metodologii automotive
  • wiedza z zakresu systemów zawieszeń, układów kierowniczych, kontroli dynamiki jazdy
  • pasje związane z motoryzacją, mechaniką lub elektroniką

Oferujemy

  • pracę w zespole inżynierów-pasjonatów, których łączy zamiłowanie do motoryzacji
  • pracę z produktem najwyższej jakości – amortyzatorami MONROE Inteligent Suspension i Ohlins
  • możliwość realizacji własnych pomysłów w praktyce i testowania ich na maszynach oraz w samochodach testowych
  • solidne warunki zatrudnienia – umowa na czas nieokreślony oraz szeroki pakiet socjalny (prywatna opieka medyczna, dofinansowanie do karty OK System, dofinansowanie do studiów i kursów językowych, rozwój zawodowy poprzez szkolenia w Polsce i za granicą)

Forma zatrudnienia

umowa o pracę

Wykształcenie

  • automatyka i robotyka
  • komputerowe wspom.proc.techn., poj. samochodowe
  • mechanika
  • mechanika i budowa maszyn
  • mechatronika
  • zarządzanie i inżynieria produkcji

Języki

  • polski (zaawansowany)
  • angielski (zaawansowany)

Curriculum vitae