Analityk Systemowy
Bank Pekao S.A.
Rzeszów, Podkarpackie

praca 16 maja, 09:24

Opis stanowiska

W naszym zespole będziesz odpowiadać za: • Analizę i weryfikację potrzeb biznesowych w zakresie rozwoju i utrzymania systemów oraz aplikacji pomocniczych użytkowanych w Banku w obszarach finansowych rynku kapitałowego oraz zarządzania ryzykiem • Projektowanie, weryfikacja założeń i rozwiązań funkcjonalnych w zakresie wdrażania instrumentów finansowych, danych rynkowych, modeli wycen instrumentów finansowych, modeli przetwarzania danych w systemie, kontroli limitów rynkowych, finansowych oraz ryzyka rynkowego i zgodności • Udział w implementacjach nowych wersji systemów oraz zmian w ich konfiguracji • Przygotowanie i przeprowadzanie testów przed wdrożeniem zmian na produkcję • Wsparcie użytkowników, udział w analizie i rozwiązywaniu zgłaszanych problemów, również przy współpracy z dostawcami systemów

Obowiązki osoby zatrudnionej

  • W naszym zespole będziesz odpowiadać za:• Analizę i weryfikację potrzeb biznesowych w zakresie rozwoju i utrzymania systemów oraz aplikacji pomocniczych użytkowanych w Banku w obszarach finansowych rynku kapitałowego oraz zarządzania ryzykiem• Projektowanie, weryfikacja założeń i rozwiązań funkcjonalnych w zakresie wdrażania instrumentów finansowych, danych rynkowych, modeli wycen instrumentów finansowych, modeli przetwarzania danych w systemie, kontroli limitów rynkowych, finansowych oraz ryzyka rynkowego i zgodności• Udział w implementacjach nowych wersji systemów oraz zmian w ich konfiguracji• Przygotowanie i przeprowadzanie testów przed wdrożeniem zmian na produkcję• Wsparcie użytkowników, udział w analizie i rozwiązywaniu zgłaszanych problemów, również przy współpracy z dostawcami systemów

Wymagania

  • Ta praca jest dla Ciebie, jeśli posiadasz:• Wykształcenie wyższe• Doświadczenie w zakresie implementacji zmian w systemach• Znajomość zagadnień merytorycznych z obszaru instrumentów finansowych rynku kapitałowego, modeli wycen instrumentów finansowych, zasad przetwarzania transakcji finansowych. konfiguracji kluczowych parametrów systemu w obszarze Front Office, wiedza z zakresu zarządzania ryzykiem• Umiejętności interpersonalne (chęć rozwoju i nauki, zaangażowanie, inicjatywa, umiejętności komunikacyjne)• Znajomość podstaw języka SQL• Umiejętności analitycznego myślenia• Znajomość języka angielskiego na poziomie B1/B2

Oferujemy

  • Oferujemy Ci: • Zatrudnienie w ramach umowy o pracę• Premię uzależnioną od wyników i zaangażowania• Prywatną opiekę medyczną dla Ciebie i Twojej rodziny na preferencyjnych warunkach• Kartę MultiSport i Ubezpieczenie Grupowe na korzystnych warunkach• System szkoleń i programów rozwojowych• Dostęp do Wewnętrznej Giełdy Pracy• Przyjazną atmosferę w pracy

Forma zatrudnienia

umowa o pracę

Dla kogo

absolwent

Wykształcenie

  • finanse i rachunkowość
  • informatyka

Curriculum vitae