Specjalista ds. oprogramowania robotów
Fundacja Progress and Business
Kraków, Małopolskie

praca 31 grudnia, 12:14

Opis stanowiska

Praca związana jest z uczestnictwem w projekcie badawczo-wdrożeniowym finansowanym ze środków UE implementującym przełomową technologię autonomicznych robotów mobilnych. W pierwszym roku zatrudnienia praca będzie związana głównie z budową środowiska symulacyjnego we współpracy z innymi pracownikami projektu, po czym nastąpią testy i eksperymenty na robotach konstruowanych przez inną grupę badawczą. Praca związana będzie także z tworzeniem na bieżąco dokumentacji oprogramowania oraz raportów merytorycznych.

Obowiązki osoby zatrudnionej

  • Uczestnictwo w projekcie badawczo-wdrożeniowym finansowanym ze środków UE implementującym technologię autonomicznych robotów mobilnych. Budowa środowiska symulacyjnego we współpracy z innymi pracownikami projektu. Wykonywanie testów i eksperymentów na robotach konstruowanych przez inną grupę badawczą. Tworzenie na bieżąco dokumentacji oprogramowania oraz raportów merytorycznych.

Wymagania

  • Absolwent/ka lub student/ka studiów magisterskich informatyki, automatyki i robotyki, fizyki lub matematyki. Wymagana bardzo dobra znajomość Matlab, ROS, podstaw robotyki, co najmniej dobra znajomość środowisk symulacyjnych robotów mobilnych, mile widziana znajomość Android i programowania aplikacji mobilnych. Kandydaci zakwalifikowani do kolejnego etapu rekrutacji otrzymają szczegółowe instrukcje dotyczące przedstawienia dalszych dokumentów i informacji.

Mile widziane

  • Umiejętność pracy zarówno samodzielnej, jak i w zespole, wykazywanie inicjatywy i innowacyjności, identyfikacja z celami pracodawcy i z sukcesem realizowanego projektu, wysoka kultura osobista.

Oferujemy

  • Pracownikom oferujemy możliwość uczestnictwa w projektach proinnowacyjnych i badawczych zapewniających rozwój zawodowy i osobisty. Pracownicy projektu, którego dotyczy obecna rekrutacja, wykonywać będą ciekawą pracę związaną z implementacją lub zarządzaniem innowacyjnymi technologiami robotyki i informatyki.

Wymiar

część etatu

Forma zatrudnienia

umowa o pracę

Wykształcenie

  • automatyka i robotyka
  • elektronika i telekomunikacja
  • fizyka techniczna
  • informatyka
  • matematyka

Języki

  • angielski (zaawansowany)

Informacje dodatkowe

  • Istnieje możliwość połączenia pracy ze studiami doktoranckimi w zakresie automatyki i robotyki lub informatyki. Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę, początkowo na czas realizacji projektu (2 lub 3 lata). Po zakończeniu projektu możliwość dalszego zatrudnienia w firmie spin-out, która będzie produkować roboty skonstruowane w ramach projektu.

Wymagane dokumenty

List motywacyjny
Curriculum vitae