Inżynier Laserów
TOMORROW'S SYSTEM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Warszawa, Mazowieckie

praca 5 października, 12:25

Opis stanowiska

Obecnie opracowujemy komercyjny niebieski laser o mocy od 50 do 100+W, który będzie skupiał się do małego punktu i będzie pierwszy w branży z wąskim pasmem długości fali. W celu skalowania mocy wiązki stosujemy techniki łączenia wiązek oparte na geometrii, polaryzacji i zestawianiu długości fali. Aby zminimalizować wielkość plamki ogniskowej wiązki zaprojektowaliśmy laser ze specjalistycznym systemem optycznym, który wymaga ustawienia optyki z submikronową dokładnością. Aby osiągnąć te cele poszukujemy utalentowanych osób z doświadczeniem laboratoryjnym, które potrafią dobrze komunikować się i pracować w zespole.

Obowiązki osoby zatrudnionej

  • Przenoszenie pomysłów od koncepcji do produkcji, korzystając ze zrozumienia fizyki, inżynierii i kreatywności
  • Zrozumienie metod stosowanych do pozycjonowania soczewek przed diodą laserową, wprowadzanie ulepszeń i dostosowywanie metodologii do potrzeb produktu
  • Projektowanie i konstruowanie laboratoryjnych optycznych stanowisk pomiarowych. Używanie tych układów do wykonywania pomiarów, a także przeszkalanie w tym innych. Raportowanie wyników pomiarów zarówno w mowie jak i pisemnie
  • Projektowanie i konstruowanie przyrządów do charakteryzacji optycznej i mechanicznej wydajności lasera
  • Inicjowanie kontaktu z dostawcami w celu wybrania najlepszych produktów, a także rozwiązywania problemów z wydajnością
  • Zrozumienie zastosowań produktów laserowych, takich jak obróbka materiałów, w celu optymalizacji wydajności

Wymagania

  • Doktorat, ABD (nieukończony doktorat), aktualny doktorant lub kandydaci z wybitnymi osiągnięciami z podobnym poziomem wykształcenia, preferowany w jednej z następujących dziedzin: fizyka, fizyka doświadczalna, fizyka stosowana, fizyka techniczna, optoelektronika, optyka, fizyka inżynierska, fotonika, fizyka laserów lub pokrewnej dziedzinie. Rozpatrywane będą również zgłoszenia kandydatów o wybitnych osiągnięciach w przeszłości (którzy nie uzyskali tytułu doktora)
  • Doświadczenie zawodowe: preferowane 2-3 lata w laboratorium badawczo-rozwojowym lub równoważnym. (Nie wliczając stażów i badań prowadzonych w trakcie i przed pracą magisterską)
  • Umiejętność szybkiego zapoznania się z ideą z fizyki lub inżynierii i zastosowania jej np. właściwości klejów istotne dla danego zastosowania
  • Praca zarówno samodzielnie, jak i w zespole
  • Umiejętność projektowania podstawowych części lub komponentów w oprogramowaniu CAD
  • Przekazywanie pomysłów poprzez pisanie, badanie otwartego tematu w celu sformułowania podstawowych wniosków
  • Posiadanie wysokiego poziomu analitycznego myślenia
  • Język: umiejętność jasnego komunikowania się w języku angielskim w mowie i piśmie. Preferowana możliwość porozumiewania się w języku polskim

Oferujemy

  • Rozwinięcie swojej kariery w technologii laserowej i fotonice, poprzez zdobycie kontaktu z przemysłem w firmie high-tech
  • Praca w dobrze rozwiniętym środowisku laboratoryjnym, wyposażonym w oprzyrządowanie do charakteryzacji systemów laserowych
  • Wysoki poziom samodzielności i możliwości planowania pracy dla siebie
  • Bądź częścią zespołu fizyków z wizją i determinacją, oraz stawiaj czoła wyzwaniom, w tym pomaganiu w rozwoju dobrze prosperującego startupu technologicznego
  • Praca w połączeniu fizyki, mechaniki, optyki, inżynierii i biznesu
  • Praca badawczo-rozwojowa nad komercyjnym produktem laserowym, z naciskiem na skalowanie mocy poprzez łączenie wiązek
  • Współpraca i mentoring od doświadczonych starszych inżynierów i developerów biznesowych
  • Wynagrodzenie adekwatne do możliwości i obowiązków

Forma zatrudnienia

umowa o pracę

Dla kogo

absolwent

Wykształcenie

  • elektrotechnika
  • fizyka techniczna

Języki

  • angielski (zaawansowany)

Informacje dodatkowe

  • Lokalizacja: Baletowa 30C, 02-867 Warszawa
  • O nas: Marka Opt Lasers należąca do firmy Tomorrow's System Sp. z o.o. jest światowym i cenionym liderem w zakresie nowych technologii produkcji systemów laserowych. Oferujemy rozwiązania i komponenty związane z technologią laserową, produkujemy głowice laserowe do cięcia i grawerowania, kontrolery, moduły laserowe oraz rozwiązania na zamówienie. Firma powstała w 2014 roku, zaraz po tym jak dwuosobowy zespół został jednym ze zwycięzców konkursu na najlepszy polski Start-Up, organizowanego przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości. Obecnie firma rozwija się bardzo dynamicznie poszerzając swoją dominację na rynku nowych technologii laserowych. Ponad 30-osobowy zespół dokłada wszelkich starań, aby powiększać grono zadowolonych klientów poprzez nawiązywanie nowych kontaktów biznesowych oraz wprowadzanie na rynek nowych, innowacyjnych rozwiązań. Firma rozwija się na wielu płaszczyznach i co roku przydzielane są nowe stanowiska, aby stworzyć zgrany, uzupełniający się i dobrze funkcjonujący zespół. To właśnie dzięki obecnym osiągnięciom mamy ogromną przyjemność zaoferować Państwu pracę na tym stanowisku.

Wymagane dokumenty

List motywacyjny
Curriculum vitae