Inżynier Produktu - Lasery Diodowe
TOMORROW'S SYSTEM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Warszawa, Mazowieckie

praca 5 października, 12:15

Opis stanowiska

Jako młoda firma i lider światowy na rynku niebieskich laserów do grawerowania pracujemy obecnie nad metodami skalowania mocy diodowych laserów niebieskich. Budowa laserów tego typu wymaga pozycjonowania podzespołów optycznych z submikronową dokładnością. Technologia którą opracowujemy może zostać zastosowana także do istniejących już produktów. Szukamy utalentowanych osób z doświadczeniem przy pracy w laboratoriach, którzy są w stanie dobrze przekazywać informacje, pracować w zespole i osiągać razem z nami nowe możliwości na rynku laserów diodowych średniej i dużej mocy.

Obowiązki osoby zatrudnionej

  • Opracowanie nowych produktów i udział w projekcie badawczo-rozwojowym w celu stworzenia i wdrożenia nowego innowacyjnego wielodiodowego lasera wykorzystującego zasady skalowania mocy i kształtowania wiązki
  • Współpraca z projektantami elektroniki, mechaniki i optyki przy tworzeniu nowych produktów
  • Projektowanie części mechanicznych i przystawek pomiarowych w programach typu CAD (np. Fusion 360, ZW3D oraz podobne)
  • Planowanie metod i sposobów przeprowadzania pomiarów prototypów oraz budowa i dostosowywanie laboratoryjnych stanowisk pomiarowych
  • Testowanie prototypów produktów i wyszukiwanie potencjalnych problemów związanych z jakością, powtarzalnością produkcji, łatwością montażu i bezpieczeństwem
  • Ocena nowych podzespołów i potencjalnych dostawców pod kątem dostępności, czasu dostawy i kosztów
  • Montaż prototypów i małych serii produkcyjnych nowych produktów
  • Pomoc przy kontroli jakości elementów i podzespołów produktów

Wymagania

  • Wykształcenie wyższe: Inżynier w dziedzinie mechatroniki (lub dziedzin pokrewnych), np.: optoelektronika, fizyka, fotonika, inżynieria mechaniczna, elektrotechnika. Idealny kandydat będzie posiadał stopień magistra lub doktora z ww. dziedzin
  • Doświadczenie na podobnym stanowisku (B&R) minimum 2-3 lata
  • Znajomość metod pomiarowych stosowanych w laboratoriach, w tym pomiary mechaniczne, optyczne i fizyczne Umiejętność obsługi przyrządów pomiarowych
  • Wiedza ogólna z dziedzin technicznych
  • Doświadczenie w ustawianiu i testowaniu sprzętu optoelektronicznego/laserowego
  • Wysokie zdolności manualne i umiejętność montażu
  • Umiejętność kreatywnego myślenia i dobrze rozwinięte zdolności analityczne, umiejętność posługiwania się matematyką i statystyką
  • Dobra znajomość MS Excel lub Google Sheets
  • Język angielski w stopniu technicznym komunikatywnym
  • Umiejętność pracy samodzielnej oraz pracy w zespole, dzielenia się swoimi pomysłami

Mile widziane

  • Doświadczenie w przeprowadzaniu produktu przez część cyklu życia inżynieryjnego – od wykonalności do produkcji, doświadczenie w inżynierii procesu
  • Doświadczenie w pracy nad autorskim projektem z dowolnej dziedziny
  • Umiejętność sprawnego lutowania i montażu podzespołów elektronicznych
  • Hobby powiązane z dziedzinami technicznymi
  • Umiejętność projektowania płytek PCB w programie Eagle CAD (Fusion360)

Oferujemy

  • Możliwość udziału w innowacyjnym projekcie badawczym związanym z wielodiodowymi źródłami laserowymi niebieskimi o dużej mocy
  • Pracę w dobrze wyposażonym laboratorium fotonicznym, dysponującym szerokim asortymentem urządzeń pomiarowych
  • Możliwości rozwoju osobistego i zawodowego, w tym: wdrażanie własnych pomysłów, podejmowanie decyzji o wydatkowaniu części budżetu
  • Pracę w młodym, dynamicznym i zdeterminowanym zespole
  • Kontakt z międzynarodowymi producentami i innymi profesjonalistami podczas uczestnictwa w konferencjach bądź wideo-konferencjach
  • Współpraca w zespole z uznanym specjalistą z dziedziny optyki, systemów laserowych, możliwość czerpania doświadczenia od specjalistów/ doświadczonych inżynierów z dziedzin: elektroniki, mechaniki i mechatroniki

Forma zatrudnienia

umowa o pracę

Dla kogo

absolwent

Wykształcenie

  • elektrotechnika
  • fizyka techniczna
  • inżynieria materiałowa
  • mechatronika
  • zarządzanie i inżynieria produkcji

Języki

  • angielski (średnio-zaawansowany)

Informacje dodatkowe

  • Lokalizacja: Baletowa 30C, 02-867 Warszawa
  • O nas:
  • Marka Opt Lasers należąca do firmy Tomorrow's System Sp. z o.o. jest światowym i cenionym liderem w zakresie nowych technologii produkcji systemów laserowych. Oferujemy rozwiązania i komponenty związane z technologią laserową, produkujemy głowice laserowe do cięcia i grawerowania, kontrolery, moduły laserowe oraz rozwiązania na zamówienie. Firma powstała w 2014 roku, zaraz po tym jak dwuosobowy zespół został jednym ze zwycięzców konkursu na najlepszy polski Start-Up, organizowanego przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości. Obecnie firma rozwija się bardzo dynamicznie poszerzając swoją dominację na rynku nowych technologii laserowych. Ponad 30-osobowy zespół dokłada wszelkich starań, aby powiększać grono zadowolonych klientów poprzez nawiązywanie nowych kontaktów biznesowych oraz wprowadzanie na rynek nowych, innowacyjnych rozwiązań. Firma rozwija się na wielu płaszczyznach i co roku przydzielane są nowe stanowiska, aby stworzyć zgrany, uzupełniający się i dobrze funkcjonujący zespół.

Wymagane dokumenty

List motywacyjny
Curriculum vitae