Informatyk
Centrum Informatyki Resortu Finansów
Przemyśl, Podkarpackie

praca 28 września, 09:53

Opis stanowiska

Główne zadania • administrowanie systemami informatycznymi w obsługiwanych jednostkach podległych Izbie Administracji Skarbowej w Rzeszowie, • utrzymanie ciągłości działania systemów informatycznych, zapewnienie odpowiedniej wydajności systemów, instalowanie nowych wydań i poprawek systemów i aplikacji, • zarządzanie kopiami awaryjnymi systemów i baz danych, • zarządzanie kontami użytkowników w wybranych systemach i aplikacjach centralnych (zakładanie kont, nadawanie, modyfikacja, odbieranie uprawnień); • udzielanie wsparcia informatycznego pracownikom obsługiwanych jednostek, • przestrzeganie zasad bezpieczeństwa określonych w politykach bezpieczeństwa i instrukcjach zarządzania systemami, • monitorowanie i utrzymanie warunków technicznych infrastruktury sprzętowo– programowej, • obsługa wymiany pomiędzy systemami informatycznymi, wysyłka sprawozdawczości, • zapewnienie bezpieczeństwa przetwarzania danych, • diagnozowanie i usuwanie awarii systemów informatycznych i sprzętu, • administrowanie lokalną siecią komputerową i urządzeniami sieciowymi, • administrowanie serwerowniami i sprzętem serwerowym, • utrzymywanie infrastruktury sieciowej zgodnie z zasadami i standardami bezpieczeństwa, • obsługa zamówień na informacje/zestawienia/raporty z systemów informatycznych poprzez formułowanie zapytań do baz danych, tworzenie skryptów Wymagania minimalne Wykształcenie: średnie kierunkowe (informatyczne,) Inne (np. wiedza, uprawnienia, kompetencje): • znajomość powszechnie stosowanych systemów operacyjnych w tym Windows i Linux, • wiedza z zakresu budowy sprzętu komputerowego, • umiejętność zarządzania środowiskiem Windows • wiedza z zakresu funkcjonowania i konfiguracji sieci komputerowych i urządzeń sieciowych • znajomość relacyjnych baz danych, • zdolność analitycznego myślenia i rozwiązywania problemów, • prawo jazdy kategorii B. Profil idealnego kandydata Wykształcenie: • wyższe informatyczne lub techniczne Doświadczenie zawodowe: • 1 rok z zakresu administrowania systemem Windows Server, systemami Windows na stacjach roboczych, instalowaniem i konfigurowaniem lokalnych aplikacji na serwerach i stacjach roboczych. Inne (np. wiedza, uprawnienia, kompetencje): • certyfikaty potwierdzające znajomość systemów operacyjnych i baz danych, • wiedza z zakresu zarządzania Active Directory, • umiejętność zarządzania środowiskiem Windows przy pomocy zasad grupy (Group Policy) • wiedza z zakresu budowy sprzętu komputerowego, • wiedza z zakresu funkcjonowania i konfiguracji sieci LAN i urządzeń sieciowych, • znajomość podstaw języka SQL, • znajomość systemu Linux, • jęz. angielski na poziomie umożliwiającym rozumienie dokumentacji technicznej, komunikatywność, • umiejętność dobrej organizacji pracy własnej. • umiejętność pracy w zespole, • umiejętność pracy pod presją czasu, Szczegółowe informacje: https://www.cirf.gov.pl/ogloszenia/nabor/oferty-pracy/-/asset_publisher/mU73/content/nabor-na-informatyka-trzeci-wydzial-wsparcia-informatycznego-w-przemyslu-nr-ogloszenia-62-2021?redirect=https%3A%2F%2Fwww.cirf.gov.pl%2Fogloszenia%2Fnabor%2Foferty-pracy%3Fp_p_id%3D101_INSTANCE_mU73%26p_p_lifecycle%3D0%26p_p_state%3Dnormal%26p_p_mode%3Dview%26p_p_col_id%3Dcolumn-2%26p_p_col_count%3D1#p_p_id_101_INSTANCE_mU73_

Obowiązki osoby zatrudnionej

  • administrowanie systemami informatycznymi w obsługiwanych jednostkach podległych
  • Izbie Administracji Skarbowej w Rzeszowie

Wymagania

  • Wymagania minimalne
  • Wykształcenie:
  • średnie kierunkowe (informatyczne,)
  • znajomość powszechnie stosowanych systemów operacyjnych w tym Windows i Linux,
  • • wiedza z zakresu budowy sprzętu komputerowego,
  • • umiejętność zarządzania środowiskiem Windows
  • • wiedza z zakresu funkcjonowania i konfiguracji sieci komputerowych i urządzeń
  • sieciowych
  • • znajomość relacyjnych baz danych,
  • • zdolność analitycznego myślenia i rozwiązywania problemów,
  • • prawo jazdy kategorii B.

Mile widziane

  • Profil idealnego kandydata
  • • wyższe informatyczne lub techniczne
  • Doświadczenie zawodowe:
  • • 1 rok z zakresu administrowania systemem Windows Server,
  • systemami Windows na stacjach roboczych, instalowaniem i konfigurowaniem lokalnych
  • aplikacji na serwerach i stacjach roboczych.
  • Inne (np. wiedza, uprawnienia, kompetencje):
  • • certyfikaty potwierdzające znajomość systemów operacyjnych i baz danych,
  • • wiedza z zakresu zarządzania Active Directory,
  • • umiejętność zarządzania środowiskiem Windows przy pomocy zasad grupy (Group
  • Policy)
  • • wiedza z zakresu funkcjonowania i konfiguracji sieci LAN i urządzeń sieciowych,
  • • znajomość podstaw języka SQL,
  • • znajomość systemu Linux,
  • • jęz. angielski na poziomie umożliwiającym rozumienie dokumentacji technicznej,
  • komunikatywność,
  • • umiejętność dobrej organizacji pracy własnej.
  • • umiejętność pracy w zespole,
  • • umiejętność pracy pod presją czasu,

Oferujemy

  • stabilne warunki zatrudnienia w ramach umowy o pracę
  • • możliwość zdobywania doświadczenia zawodowego
  • • pracę w środowisku nowoczesnych technologii IT
  • • możliwość udziału w kluczowych projektach
  • • niezbędne narzędzia pracy
  • • świadczenia socjalne z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych
  • • dofinansowanie do karty sportowej
  • • możliwość przystąpienia do grupowego ubezpieczenia na życie

Forma zatrudnienia

umowa o pracę

Wykształcenie

  • informatyka

Curriculum vitae