Młodszy Inżynier Systemowy (nie programista)
Rekruter
Kraków, Małopolskie

praca 21 września, 08:33

Opis stanowiska

Jest to oferta przeznaczona dla studentów 3,4 oraz 5. roku kierunków takich jak: Telekomunikacja, Elektronika, Automatyka i Robotyka, Teleinformatyka itp. chcących się rozwijać w kierunku inżynierii systemowej oraz systemów teleinformatycznych. W naszych ośrodku będziesz miał/miała możliwość pracy z doświadczoną kadrą w nowoczesnych laboratoriach (cały sprzęt / systemy dostępne lokalnie w laboratoriach Krakowie). Istnieje możliwość pracy w niepełnym wymiarze godzin. Systemy które rozwijamy są to najnowszej generacji systemy łączności w architekturze komórkowej dla służb bezpieczeństwa publicznego i ratownictwa zapewniające im bezpieczną i niezawodną łączność w każdych warunkach. Tworzymy rozwiązania które odpowiadają najnowszym trendom na świecie w obszarze inżynierii systemowej oraz cyberbezpieczeństwa.

Obowiązki osoby zatrudnionej

  • Analiza wymagań systemowych dla systemów Dimetra IP działających w standardzie TETRA
  • Praca z wszystkimi urządzeniami takich systemów - od sieci IP (routery, switche, firewalle), serwerów najnowszej generacji , wirtualizacji na serwerach, aż po stacje bazowe i terminale użytkowników końcowych
  • Przygotowanie instalacji na urządzeniach (stacje bazowe, serwery najnowszych generacji, wirtualizacja, radiotelefony oraz inne urządzenia w systemach TETRA)
  • Przygotowywanie konfiguracji dla wszystkich możliwych typów połączeń i funkcjonalności takich systemów
  • Weryfikacja funkcjonalności systemów, ich analiza oraz monitorowanie oraz usuwanie błędów systemowych
  • Optymalizacja systemów oraz ich analiza pod kątem usprawnień i niezawodności

Wymagania

  • Wykształcenie kierunkowe/techniczne
  • Analityczne myślenie
  • Mile widziane (nie jest to wymagane) podstawy wiedzy o sieciach IP, protokołach routingu, komunikacji TCP/IP lub chęć zdobycia i poszerzenia swojej wiedzy z sieci IP
  • Mile widziane (nie jest to wymagane) podstawy znajomości systemów Linux (np. Redhat, Fedora), VMware/ESXI, Windows, Windows Server lub chęć zdobycia i poszerzenia wiedzy z systemów operacyjnych
  • Mile widziane (nie jest to wymagane) podstawy wiedzy z telekomunikacji i radiokomunikacji lub chęć zdobycia i poszerzenia wiedzy z telekomunikacji.

Oferujemy

  • wyjątkową atmosferę pracy w bardzo doświadczonym zespole w centrum Motorola Solutions w Krakowie
  • możliwość nauki nowoczesnych technologii
  • współpracę w międzynarodowym zespole technicznych ekspertów
  • stabilne zatrudnienie
  • szerokie możliwości rozwoju i podnoszenia kwalifikacji zawodowych
  • atrakcyjne wynagrodzenie oraz pakiet benefitów obejmujący: prywatną opiekę medyczną, ubezpieczenie na życie i od nieszczęśliwych wypadków, kartę Benefit Multisport , dodatkowe aktywności w ramach Funduszu Socjalnego (pikniki, wyjazdy integracyjne, sekcje sportowe i koła zainteresowań)
  • pakiet relokacyjny dla kandydatów spoza Małopolski (wynajem mieszkania na pierwszy miesiąc pracy, opłata prowizji agencji nieruchomości, zwrot kosztów przeprowadzki)

Wymiar

inne

Forma zatrudnienia

umowa o pracę

Wykształcenie

  • automatyka i robotyka
  • elektronika i telekomunikacja
  • elektrotechnika
  • informatyka

Curriculum vitae