Starszy specjalista ds. ciągłej zdatności do lotu statków powietrznych lotnictwa ogólnego
Urząd Lotnictwa Cywilnego
Rzeszów, Podkarpackie

praca 7 lipca, 14:38

Praca w Inspektoracie Nadzoru nad Zapewnieniem Ciągłej Zdatności do Lotu Statków Powietrznych Lotnictwa Ogólnego w Departamencie Techniki Lotniczej w delegaturze w Rzeszowie

• Osoba na tym stanowisku:
  • Uczestniczy w procesach certyfikacyjnych podmiotów ubiegających się o wydanie certyfikatu CAMO oraz AMO.
  • Prowadzi bieżący nadzoru oraz przewodniczy zespołom audytującym podmioty posiadające certyfikat CAMO lub AMO oraz podmiotów wyspecjalizowanych w zakresie oceny zdatności do lotu, napraw i obsługi (PW)
  • Prowadzi proces wydawania świadecw zdatności do lotu, poświadczenia przeglądu zdatności do lotu, zezwolenia na lot oraz innych wymaganych dokumentów SP GA.
  • Prowadzi i koordynuje, jako przewodniczący zespołu, prace członków zespołu, w tym rozdzielanie zadań oraz monitorowanie stopnia ich wykonania w ramach kontroli doraźnych na płycie lotniska (RAMP), inspekcji podczas szerokiej obsługi technicznej (SPOT), dokonywania zabezpieczeń oraz zezwalania na zwolnienie z zabezpieczenia SP-GA.
  • Uczestniczy w procesie zatwierdzania niezależnego personelu przeglądu zdatności do lotu.
  • Ocenia merytorycznie wpływające dokumenty, takie jak charakterystyka organizacji, program obsługi technicznej, podlegające zatwierdzeniu Prezesa ULC w ramach nadzoru bieżącego AMO, CAMO.
  • Uczestniczy w przygotowaniu i opiniowaniu projektów dokumentów oraz pism zgodnie z regulaminem wewnętrznym LTT.

• Wykształcenie: wyższe techniczne o kierunku lotniczym lub mechanicznym lub elektrycznym lub w elektronicznym
  • Doświadczenie zawodowe co najmniej 1 rok w obszarze ciągłej zdatności do lotu statku powietrznego
  • Dobra znajomość ustawy Prawo Lotnicze w zakresie początkowej oraz ciągłej zdatności do lotu SP
  • Dobra znajomość przepisów z zakresu początkowej oraz ciągłej zdatności do lotu SP
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym
  • Prawo jazdy kat. B
  • Kompetencje behawioralne: współpraca, komunikacja, organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, rzetelność, wykorzystywanie wiedzy i doskonalenie zawodowe, orientacja na klienta/interesanta, radzenie sobie w sytuacjach kryzysowych, myślenie analityczne.
  • Przeszkolenie z zakresu technik audytowania - audytor wewnętrzny
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe