Ekspert ds. badań i rozwoju w Świętokrzyskim Kampusie Laboratoryjnym Głównego Urzędu Miar (ŚKLGUM) w Samodzielnym Laboratorium Masy
Główny Urząd Miar
Warszawa, Mazowieckie

praca 25 maja, 12:57

Obowiązki osoby zatrudnionej

  • prowadzenie prac badawczych, rozwojowych i technicznych związanych z tworzeniem nowych i doskonaleniem istniejących rozwiązań w zakresie wzorców jednostek miar, metod i stanowisk pomiarowych, automatyzacji stanowisk pomiarowych w celu potwierdzenia możliwości pomiarowych ŚKLGUM,
  • udział w przygotowaniu i uruchomieniu stanowisk pomiarowych w ŚKLGUM, w tym w szczególności opracowywanie dokumentacji technicznej dla nowotworzonego stanowiska pomiarowego - państwowy wzorzec ciśnienia, wzorzec ciśnienia dynamicznego, szkolenie w zakresie obsługi aparatury pomiarowej na ww. stanowiskach, pogłębianie wiedzy specjalistycznej z zakresu obsługi budowanych stanowisk pomiarowych w celu nabycia zaawansowanej wiedzy i umiejętności niezbędnych do profesjonalnego wykonywania obowiązków w ŚKLGUM,
  • wykonywanie prac związanych z utrzymywaniem i doskonaleniem państwowego wzorca jednostki miary lub wzorców odniesienia m.in. poprzez: wyznaczanie charakterystyk metrologicznych i parametrów technicznych wzorca, prowadzenie prac badawczo-rozwojowych, uczestniczenie w porównaniach międzynarodowych w celu zapewnienia najwyższego poziomu metrologicznego wzorców i powiązania z międzynarodowym systemem miar, a także potwierdzenia na arenie międzynarodowej możliwości pomiarowych ŚKLGUM,
  • udział w prowadzeniu spraw związanych z transferem wiedzy metrologicznej, w tym w szczególności przygotowywanie referatów i artykułów na konferencje krajowe i międzynarodowe, prowadzenie szkoleń specjalistycznych w celu propagowania wiedzy metrologicznej i możliwości pomiarowych ŚKLGUM,
  • udział w audytach wzajemnych ("peer review") w celu potwierdzenia kompetencji technicznych laboratorium, w szczególności w zakresie ciśnienia,
  • opracowywanie, sprawdzanie i aktualizowanie dokumentów systemu zarządzania dotyczących stanowisk wzorców państwowych i odniesienia oraz stanowisk pomiarowych (dokumenty główne, instrukcje wzorcowania, karty wyposażenia, harmonogramy wzorcowania) w celu zapewnienia efektywnej realizacji możliwości pracy laboratorium, w szczególności w zakresie ciśnienia,
  • realizacja pomiarów w zakresie wzorcowania przyrządów oraz przygotowywanie dokumentacji procesu wzorcowania,
  • przygotowywanie danych potrzebnych do planów: zadań metrologicznych, współpracy z zagranicą, szkoleniowego, inwestycyjnego itp. w celu stworzenia merytorycznych podstaw do opracowania projektów planów zgodnie z zakresem działania laboratorium,
  • wykonywanie innych poleceń przełożonego związanych ze specyfiką stanowiska pracy.

Wymagania

  • wykształcenie wyższe techniczne lub w dziedzinie nauk ścisłych i przyrodniczych,
  • znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym pisanie pism, rozumienie tekstów fachowych oraz wypowiadanie się na tematy związane z wykonywaną pracą,
  • ogólna wiedza z zakresu pomiaru masy i wielkości związanych - w tym ciśnienia,
  • znajomość podstawowych zagadnień szacowania niepewności pomiarów,
  • umiejętność analitycznego myślenia i syntezowania informacji,
  • umiejętności: współpracy, komunikacji, organizacji pracy, zorientowanie na osiąganie celów,
  • umiejętności obsługi pakietu MS Office.

Oferujemy

  • stabilne warunki zatrudnienia – umowa o pracę - w dynamicznie rozwijającej się krajowej instytucji metrologicznej (NMI)
  • dualizm zatrudnienia – możliwość łączenia pracy w GUM z pracą w podmiotach nauki i szkolnictwa wyższego (uczelnie, instytuty)
  • częściowe wykonywanie pracy poza GUM (praca zdalna, „home office”)
  • ruchomy system czasu pracy lub możliwość ustalenia indywidualnego czasu pracy
  • szkolenia oraz możliwość rozwoju kompetencji zawodowych, m.in. poprzez współpracę z międzynarodowymi ekspertami,
  • możliwość realizacji doktoratu wdrożeniowego,

Forma zatrudnienia

umowa o pracę

Wykształcenie

  • biotechnologia
  • elektronika i telekomunikacja
  • elektrotechnika
  • fizyka techniczna
  • inżynieria chemiczna
  • inżynieria chemiczna i procesowa
  • inżynieria materiałowa
  • inżynieria medyczna
  • inżynieria środowiska
  • mechatronika
  • ochrona środowiska
  • technologia chemiczna

Języki

  • angielski (średnio-zaawansowany)

Informacje dodatkowe

  • Miejsce wykonywania pracy:
  • Warszawa, ul. Elektoralna 2 (do dnia uruchomienia Świętokrzyskiego Kampusu Laboratoryjnego Głównego Urzędu Miar)
  • Kielce (od dnia uruchomienia Świętokrzyskiego Kampusu Laboratoryjnego Głównego Urzędu Miar; które planowane jest w 2023 roku)
  • Wymiar etatu: 1
  • Wynagrodzenie zasadnicze: od 5000 zł brutto
  • Pełna treść ogłoszenia dostępna pod linkiem: https://bip.gum.gov.pl/ftp/pdf/BIP/praca/2021/ekspert_ds__badan_i_rozwoju__7.pdf
  • Aplikacje prosimy składać wyłącznie w formie elektronicznej na adres rekrutacja@gum.gov.pl do dnia 04.06.2021 r. z dopiskiem w tytule e-maila "Ekspert ds. badań i rozwoju w ŚKLGUM w Samodzielnym Laboratorium Masy".
  • Aplikacje powinny zawierać CV, LM, skan dokumentów potwierdzających posiadanie wymaganego wykształcenia i doświadczenia zawodowego (świadectwa pracy, zaświadczenia o zatrudnieniu, referencje).
  • Uprzejmie informujemy, iż skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.
  • Kontakt z pracodawcą telefon: 22 581 90 61
  • Adres e-mail: rekrutacja@gum.gov.pl

Wynagrodzenie

5000 - 5000 PLN

Wymagane dokumenty

List motywacyjny
Curriculum vitae