Programista Java | Java Mid Software Developer
Omecon
Warszawa, Mazowieckie

praca 15 marca, 11:59

Opis stanowiska

Cele i odpowiedzialność na stanowisku Java Mid Software Developer to zapewnienie wytworzenia określonego oprogramowania zgodnie z założoną funkcjonalnością i zakresem w zdefiniowanym czasie. Ważna jest dbałość o wysoką jakość i wydajność tworzonych produktów oraz dążenie do poprawy efektywności poprzez podnoszenie własnych umiejętności i kompetencji, poznawanie nowych technologii i narzędzi oraz poszukiwanie rozwiązań. Istotne jest dzielenie się wiedzą w zespole oraz korzystanie z know-how bardziej doświadczonych członków zespołu, w tym wypracowanych najlepszych praktyk (Best Practices), a także dbałość o pozytywne relacje i efektywną współpracę zespołową w organizacji oraz dobry wizerunek firmy.

Obowiązki osoby zatrudnionej

  • Aktywne planowanie działań oraz ich skuteczna realizacja
  • Wybór najlepszych narzędzi do realizacji zadań i optymalizacja tworzonych produktów
  • Monitorowanie postępów pracy własnej, dobra jej organizacja i efektywne zarządzanie czasem
  • Doskonalenie procesu i techniki tworzenia systemów informatycznych w ramach stosowanej metodyki zwinnej Agile / Scrum
  • Sygnalizowanie potrzeby wsparcia w realizacji zadania
  • Dbanie o dobrą współpracę i wspólne znajdywanie efektywnych rozwiązań

Wymagania

  • Wykształcenie wyższe o kierunku związanym z informatyką lub ostatni rok studiów
  • Co najmniej roczne doświadczenie w komercyjnym programowaniu w języku Java
  • Znajomość środowiska programistycznego NetBeans / Eclipse / IntelliJ
  • Umiejętność pracy z systemami Windows i Linux
  • Znajomość SQL
  • Znajomość JEE: EJB, JPA i wzorców projektowych Java

Mile widziane

  • Znajomość serwerów aplikacyjnych, np. WebLogic, Tomcat, GlassFish
  • Znajomość JMS
  • Znajomość Spring, Spring Boot, Rest, JSON, Maven
  • Umiejętność korzystania z systemu kontroli wersji Git (GitLab)
  • Znajomość baz danych Oracle (PL/SQL), PostgreSQL, MongoDB
  • Umiejętność pracy w środowisku opartym o metodyki zwinne oraz Git Continuous Integration
  • Znajomość skryptów shell / bash
  • Znajomość narzędzi i bibliotek wspierających pracę programisty JUnit, Postman, JMeter
  • Doświadczenie w rozwoju systemów o architekturze mikrousług (microservices) działających w środowisku docker

Oferujemy

  • Umowa o pracę lub kontrakt
  • Opieka medyczna
  • Ciekawe projekty oraz nowoczene technologie
  • Zespołowa współpraca i wewnętrzny mentoring
  • Możliwa ścieżka rozwoju zawodowego w kierunku: [Starszy Programista | Senior Software Developer] lub [Projektant / Architekt Systemów | System Architect / Designer]

Forma zatrudnienia

umowa o pracę

Wykształcenie

  • automatyka i robotyka
  • elektronika i telekomunikacja
  • elektrotechnika
  • energetyka
  • fizyka techniczna
  • informatyka
  • komputerowe wspom.proc.techn., poj. samochodowe
  • lotnictwo i kosmonautyka
  • matematyka
  • mechanika
  • mechatronika

Informacje dodatkowe

  • Na podstawie analizy otrzymanych dokumentów skontaktujemy się tylko z wybranymi osobami.
  • Informacje o Omecon: https://omecon.pl/kariera/

Curriculum vitae