Specjalista ds. Aplikacji (dyspersje)
SYNTHOS SA
Oświęcim, Małopolskie

praca 24 września, 13:48

Obowiązki osoby zatrudnionej

  • prowadzenie badań z zakresu kontroli parametrów aplikacyjnych wyrobów gotowych w oparciu o normy PN, EN, DIN i ASTM,
  • opracowywanie receptur nowych wyrobów chemii budowlanej takich jak: farby, tynki, grunty, lakiery do drewna,
  • prowadzenie badań w ramach realizacji bieżących projektów badawczo-rozwojowych, związanych z opracowywaniem technologii nowych dyspersji polimerowych,
  • współpraca z klientami zewnętrznymi, w tym wsparcie na etapie wdrażania nowych produktów oraz pomoc w opracowywaniu receptur zgodnie z indywidualnymi wymaganiami klienta,
  • opracowywanie własnych metod badań, mających na celu zweryfikowanie parametrów użytkowych wyrobów na bazie dyspersji polimerowych.

Wymagania

  • doświadczenie na analogicznym stanowisku, w branży zajmującej się produkcją materiałów dekoracyjno-ochronnych na podłoża mineralno-ochronne lub powłok na drewno,
  • doświadczenie w pracy laboratoryjnej (obsługa sprzętu, prowadzenie dokumentacji badawczej),
  • praktyczna umiejętność tworzenia receptur wyrobów wodorozcieńczalnych tj. farb, tynków, mas hydroizolacyjnych i szpachlowych oraz lakierów podkładowych i nawierzchniowych,
  • wykształcenie wyższe chemiczne,
  • wiedza z obszaru reologii,
  • znajomość norm i wymagań dla wyrobów chemii budowlanej,
  • umiejętność analitycznego myślenia,
  • kreatywność, innowacyjność, dynamika w działaniu,
  • komunikatywność i umiejętność pracy w zespole,
  • otwartość na rozwój,
  • znajomość języka angielskiego na poziomie minimum B1/B2.

Oferujemy

  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
  • ciekawe zadania i możliwość rozwoju zawodowego,
  • system premiowy oparty o osiągane wyniki,
  • benefity socjalne i świadczenia w ramach ZFŚS,
  • dofinansowanie do żłobków i przedszkoli dla dzieci pracowników,
  • elastyczny czas pracy.

Forma zatrudnienia

umowa o pracę

Dla kogo

absolwent

Wykształcenie

  • inżynieria chemiczna
  • inżynieria chemiczna i procesowa
  • technologia chemiczna

Języki

  • angielski (średnio-zaawansowany)

Curriculum vitae