Dodano: 2023-04-25 „ABSOLWENT – nastawiONy na pracę!

Głównym celem projektu jest zwiększenie zatrudnienia wśród niepełnosprawnych absolwentów szkół wyższych oraz studentów ostatniego roku studiów. Projekt zakłada wsparcie dla 100 uczestników poprzez udzielenie im wszechstronnej i profesjonalnej pomocy w wejściu na rynek pracy i uzyskaniu zatrudnienia.

Projekt realizowany jest w okresie od grudnia 2022 do września 2024. Zaplanowane w ramach projektu wsparcie, którym objęci zostaną uczestnicy to:
•    opracowanie Indywidualnego Planu Działania,
•    pośrednictwo pracy,
•    wsparcie psychologa,
•    warsztaty i szkolenia,
•    warsztaty z autoprezentacji,
•    mentoring.

Projekt “Absolwent - nastawiONy na pracę!” posiada dedykowaną stronę internetową pod adresem www.absolwent.kson.pl. Strona jest miejscem, w którym studenci znajdą więcej informacji na temat projektu, niezbędną dokumentację projektową oraz formularz zgłoszeniowy.

Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych jako organizacja działająca ogólnopolsko posiada oddziały w miastach takich jak Jelenia Góra, Poznań, Warszawa, Rzeszów, Gorzów Wielkopolski i jest w trakcie ustanawiania kolejnych punktów na terenie całego kraju. Nasze działania nie ograniczają się do obszaru wymienionych miast, ponieważ mamy wypracowany skuteczny i chwalony przez beneficjentów system pracy zdalnej z uczestnikami z innych obszarów.

Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych to parasolowa organizacja pożytku publicznego, która działa na rzecz osób niepełnosprawnych nieprzerwanie od ponad 20 lat. Misją Sejmiku jest aktywizacja społeczna i zawodowa osób niepełnosprawnych, ochrona prawa do równości szans, rehabilitacja oraz kompleksowe rozwiązywanie problemów tych osób poprzez podjęcie szeregu działań przy współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego, partnerami społecznymi i instytucjonalnymi. KSON realizuje aktualnie ponad 11 projektów o zasięgu ogólnopolskim i regionalnym.