Dodano: 2022-10-18 Stypendia marszałka województwa podkarpackiego

Uprzejmie informujemy, że z dniem 17 października br. rusza nabór wniosków o przyznanie stypendium Marszałka Województwa Podkarpackiego dla studentów pierwszego roku studiów, podejmujących studia po raz pierwszy.

Kandydaci do stypendium muszą spełniać łącznie następujące warunki:

• podjęcie studiów w publicznej lub niepublicznej uczelni znajdującej się na terenie województwa podkarpackiego (studia stacjonarne i niestacjonarne pierwszego stopnia lub jednolite studia magisterskie),
  • uzyskanie co najmniej 75% punktów z egzaminu maturalnego z jednego z przedmiotów: biologia, chemia, fizyka, matematyka – zdanego na poziomie rozszerzonym.

Szczegółowe informacje o programie znajdują się na stronie internetowej  www.podkarpackie.pl w zakładce: Edukacja i Nuka / Stypendia i nagrody / Stypendia dla studentów. Dodatkowe informacje można uzyskać w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie, Departament Edukacji, Nauki i Sportu, ul. Lubelska 4, pokój nr 117 telefon: 17 743 31 69, adres e-mail: m.franczyk@podkarpackie.pl lub dek@podkarpackie.pl.