Dodano: 2022-09-20 Kursy oficerskie z obszaru cyberbezpieczeństwa

Ministerstwo Obrony Narodowej proponuje absolwentom uczelni technicznych rozwój kompetencji zawodowych w Wojsku Polskim na stanowiskach pracowników cywilnych lub żołnierzy zawodowych. W dynamicznie zmieniającym się środowisku bezpieczeństwa, szczególnym obszarem jest domena cyberprzestrzeni, dlatego też do współpracy zapraszamy specjalistów z zakresu informatyki, cyberbezpieczeństwa, kryptologii i szeregu nauk pokrewnych. Dodatkowo, zainteresowanym służbą wojskową studentom kończącym edukację, proponujemy programy trzymiesięcznych kursów oficerskich w obszarze cyberbezpieczeństwa - kurs stacjonarny na żołnierzy zawodowych oraz kurs trybem stacjonarna - zaocznym, dla ochotników chcących służyć Ojczyźnie w szeregach Wojsk Obrony Terytorialnej. Trzymiesięczny stacjonarny kurs oficerski przy Wojskowej Akademii Technicznej, dla ochotników na żołnierzy zawodowych, będzie odbywać się w trzech grupach:
- eksploatacja systemów informatycznych;
- kryptologia;
- cyberbezpieczeństwo.

Dla ochotników chcących służyć w szeregach Wojska Polskiego, pozostając jednocześnie w swoim zawodzie cywilnym, proponowany jest kurs oficerski stacjonarna - zdalny, ,,Cyber Agrykola" Wojsk Obrony Terytorialnej. Dedykowany jest on absolwentom uczelni technicznych, którzy wstąpią do Zespołu Działań Cyberprzestrzennych WOT. Zainteresowanych absolwentów oraz przyszłych absolwentów zapraszamy do kontaktu z Wojskowymi Centrami Rekrutacyjnymi, a także na portale:

www.zostanzolnierzem.pl

www.wojsko-polskie/wat/