Dodano: 2021-12-13 Zmieniamy rynek mobilności: ZF organizuje Open Source Mobility Hackathon

• Nagroda: 10 000 $ dla najbardziej obiecującego pomysłu w przypadku jego wdrożenia i wypracowania modelu biznesowego, wsparcie przy wprowadzeniu produktu na rynek
• Globalny, wirtualny hackathon odbędzie się w dniach
5-7 stycznia 2022 r.
• Dla osób indywidualnych, zespołów i start-upów
• Rejestracja do 3 stycznia na www.zf-event.com/hackathon

Mobilność jest nieodłącznym elementem naszego życia, a transformacja tego rynku jest szybka i dynamiczna. Zrównoważony rozwój, dekarbonizacja, elektryfikacja, autonomiczna jazda czy mobilność intermodalna to tylko niektóre z wyzwań, przed którymi stoi sektor motoryzacyjny.

Aby podjąć się rozwiązania niektórych z tych wyzwań, firma ZF zaprasza na globalny i wirtualny ZF Open Source Mobility Hackathon 2022, który odbędzie się podczas targów Consumer Electronics Show w dniach od 5 do 7 stycznia 2022 r. Zadaniem uczestników tego hackatonu będzie stworzenie pomysłu, prototypu lub nawet produktu i uzyskanie szansy nie tylko na zdobycie nagrody w wysokości 10 000 USD, ale także na późniejsze komercyjne wdrożenie swojego rozwiązania.

Firma ZF poszukuje osób, zespołów lub start-upów, które w ciągu
48 godzin zaprojektują lub opracują rozwiązanie oparte na technologii open source dla przyszłej mobilności. Uczestnikami konkursu mogą być studenci, półprofesjonaliści lub profesjonaliści.

ZF przedstawi zadania w pięciu różnych dziedzinach:

Open Source i hardware
Mobilność wymaga sprzętu i związanego z nim oprogramowania. Czy w tej dziedzinie można wykorzystać Open Source w nowy sposób?

Open Source i bezpieczeństwo w samochodzie
Co z potrzebą bezpieczeństwa naszej przyszłej mobilności? Czy autonomiczne samochody są wystarczająco bezpieczne, czy też potrzebujemy nowych architektur lub aplikacji aby uniknąć awarii samochodu?

Platforma danych open source
Mobilność nowej generacji generuje ogromne ilości danych. Jak możemy wykorzystać te dane, aby zapewnić lepsze rozwiązania dla mobilności?

Open source dla intermodalnych sieci mobilności miejskiej
Każdy pojazd w nowej mobilności będzie podłączony do sieci mobilności. Ale jak mogą one wymieniać dane i jak wszyscy dostawcy mobilności mogą się nawzajem zrozumieć?

Kryptowaluty i technologie blockchain w motoryzacji
Czy w obszarze mobilności istnieje zapotrzebowanie biznesowe na technologie takie jak tokeny niezbywalne (NFT), blockchain lub nowe waluty kryptograficzne?

Powyższe tematy są wstępnymi propozycjami i mogą ulec zmianie do czasu hackathonu.

Opis do filmów:
Martin Fischer, ZF Board Member i Sebastian Grimm, szef ZF Innovation Factory, objaśniają zasady ZF Open Source Mobility Hackathon.

https://youtu.be/tyhyX_M8P58 https://youtu.be/t9kwU6tilJg

Kontakt dla mediów:
Mirko Gutemann, Automotive Software and Integrated Safety Systems,
Tel.: +49 7541 77-960136, e-mail: mirko.gutemann@zf.com

Grupa ZF
ZF jest globalnym koncernem technologicznym, który dostarcza rozwiązania dla samochodów osobowych, komercyjnych oraz dla przemysłu, wspierając w ten sposób rozwój mobilności nowej generacji. Technologia ZF umożliwia pojazdom widzenie, myślenie i działanie („see. think. act”). W czterech obszarach technologicznych, takich jak sterowanie ruchem pojazdów, zintegrowane bezpieczeństwo, zautomatyzowana jazda oraz elektromobilność, firma ZF oferuje kompleksowe produkty i oprogramowanie dla producentów pojazdów oraz dostawców usług transportowych. Firma ZF oferuje technologię elektromobilności dla szerokiej gamy pojazdów. Dzięki swoim produktom, firma przyczynia się do redukcji emisji zanieczyszczeń, ochrony klimatu i poprawy bezpieczeństwa transportu.
W roku finansowym 2020 firma ZF, osiągnęła obroty na poziomie 32,6 mld EU. Zatrudniała 150 tys. pracowników w około 270 lokalizacjach w 42 krajach.
Grupa ZF jest obecna w Polsce w 7 lokalizacjach: Bielsku-Białej, Czechowicach – Dziedzicach, Częstochowie, Gliwicach, Łodzi, Warszawie i Wrocławiu. Obszar działalności ZF w naszym kraju jest bardzo szeroki i obejmuje zakłady produkcyjne, centra inżynieryjne R&D, centra usług takich jak IT, finanse, zakupy czy HR oraz dział ZF Aftermarket, który oferuje szeroką gamę produktów do układów napędowych, kierowniczych i podwozi pod markami SACHS, LEMFÖRDER, TRW, WABCO i ZF.
Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.zf.com/pl oraz www.zf.com