Dodano: 2021-10-22 Konkurs EKOinnowatorzy 2021

Zapraszamy Was do udziału w 3. edycji ogólnopolskiego konkursu EKOinnowatorzy, który jest kierowany do studentów polskich uczelni wyższych. Celem konkursu jest wybór najbardziej ekoinnowacyjnych projektów studenckich, a także wyłonienie kół naukowych i studentów wyróżniających się w działalności naukowej i organizacyjnej o charakterze proekologicznym.

Podobnie, jak w poprzednich edycjach, konkurs podzielony jest na cztery etapy:

Etap 1:  Przyjmowanie zgłoszeń udziału w konkursu

Etap 2: Cykl szkoleń online oraz udostępnienie materiałów szkoleniowych

Etap 3:  Uroczysta Gala Finałowa

Etap 4:  Wydanie pamiątkowego albumu

Laureaci konkursu otrzymają nagrody, które zostaną przyznane niezależnie w każdej z trzech głównych kategorii konkursowych. Dodatkowo, w tegorocznej edycji konkursu zostało przewidzianych siedem kategorii specjalnych, które zostaną określone przez Jury konkursowe na podstawie przesłanych zgłoszeń.

HARMONOGRAM KONKURSU

01.09. – 15.11.2021:  przyjmowanie zgłoszeń udziału w konkursie oraz przesyłanie potwierdzeń rejestracji

02.11. – 30.11.2021: udostępnienie cyklu warsztatów online

01.12.2021: test online z zakresu tematyki szkoleń (opcjonalnie)

03.12.2021: publikacja listy uczestników zakwalifikowanych do etapu trzeciego (finalistów)

10.12.2021: uroczysta Gala Finałowa

15.12.2020: wydanie pamiątkowego albumu

Tegoroczna Gala Finałowa odbędzie się w trybie hybrydowym. Każdy z finalistów będzie mógł wskazać preferowaną formę udziału – udział na miejscu lub udział zdalny. Miejscem fizycznej organizacji Gali Finałowej będzie Kopiec Kościuszki w Krakowie – unikalne miejsce na mapie Małopolski, stanowiące jeden z polskich Pomników Historii. Zdalne dołączenie do Gali Finałowej będzie możliwe poprzez platformę Zoom. Do udziału w Gali Finałowej zostanie zakwalifikowanych nie więcej niż 15 projektów studenckich, 15 kół naukowych oraz 15 studentów. Każdy z finalistów będzie miał okazję do kilkuminutowego wystąpienia, które będzie oceniane przez Jury konkursowe.

Dalsze szczegóły dotyczące konkursu EKOinnowatorzy 2021, w tym regulamin konkursu, informacje o nagrodach oraz formularz zgłoszeniowy, znajdują się na stronie konkursu: www.ekoinnowatorzy.pl

W razie pytań zapraszamy do kontaktu mailowego: ekoinnowatorzy@instytutze.org