Technolog produkcji włókna światłowodowego
FIBRAIN Sp. z o.o.
Zaczernie, Podkarpackie

praca 4 lipca, 12:55

Opis stanowiska

Aktualnie poszukujemy: Technolog produkcji włókna światłowodowego

Obowiązki osoby zatrudnionej

  • Optymalizacja procesu wyciągania krzemionkowego włókna światłowodowego,
  • Optymalizacja dalszych procesów przetwarzania włókna światłowodowego (np. nasycania deuterem, kolorowania),
  • Analiza danych eksperymentalnych, wyciąganie wniosków statystycznych na podstawie niekompletnych danych dotyczących przebiegu procesu wieloparametrowego, proponowanie nowych rozwiązań i usprawnień procesu produkcji włókna światłowodowego,
  • Współpraca przy opracowywaniu innych technologii obróbki szkła (np. termicznych i mechanicznych),
  • Współpraca przy opracowaniu technologii chemicznego wytwarzania szkła z fazy gazowej,
  • Opracowywanie dokumentacji i instrukcji do powyższych,
  • Współpraca z innymi działami technicznymi przy opracowywaniu nowych produktów.

Wymagania

  • Wykształcenie wyższe chemiczne z zakresu chemii lub technologii szkła, wyższe, kierunek fizyka lub wyższe w zakresie technik i telekomunikacji światłowodowej, ewentualnie elektronika i telekomunikacja (mile widziany doktorat w dowolnej z powyższych dziedzin),
  • Umiejętność analizy i opracowania danych w programach typu Excel (w tym analizy statystycznej),
  • Umiejętność analitycznego spojrzenia i inżynierskiego podejścia do problemu,
  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego.

Mile widziane

  • Mile widziane doświadczenie przemysłowe w pracy z włóknem światłowodowym lub przy jego wytwarzaniu i obróbce,
  • Mile widziane umiejętności programistyczne (np. LabView, Python), doświadczenie w akwizycji danych z urządzeń zewnętrznych i zarządzania nimi

Oferujemy

  • Stabilną pracę w dynamicznie rozwijającej się firmie,
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę w pełnym wymiarze godzin,
  • Karta Multisport,
  • Prywatna opieka medyczna,
  • Ubezpieczenie grupowe.

Forma zatrudnienia

umowa o pracę

Dla kogo

student,absolwent

Wykształcenie

  • elektronika i telekomunikacja
  • energetyka
  • fizyka techniczna
  • inżynieria chemiczna
  • inżynieria chemiczna i procesowa
  • inżynieria materiałowa
  • technologia chemiczna

Curriculum vitae