Staż – Inżynier ds. Patentów
MTU Areo Engines Polska Sp.zo.o.
Tajęcina, Podkarpackie

staż 24 listopada, 08:42

Obowiązki osoby zatrudnionej

  • Przeszukiwanie literatury/bazy danych w celu ustalenia zdolności patentowej wynalazku lub identyfikacji konfliktów z już ujawnionymi rozwiązaniami.
  • Profesjonalne przeszukiwanie baz danych w obszarze Ochrony Własności Intelektualnej – wile widziane
  • Przygotowywanie raportów badawczych i podsumowywanie treści patentów po wnikliwej analizie zebranych danych
  • Wsparcie przy tworzeniu patentów (identyfikacja obszarów zainteresowań, takich jak innowacyjność, użyteczność wynalazków i zalety)
  • Zarządzanie wewnętrzną dokumentacją i procesami Własności Intelektualnej firmy
  • Aktywny udział w programach rozwoju technologii

Wymagania

  • Wykształcenie - inżynier w dziedzinie technicznej (np. inżynieria mechaniczna, inżynieria lotnicza, mechatronika itp.)
  • Ciekawość wiedzy, nowinek technicznych i innowacyjnych rozwiązań
  • Biegła znajomość języka angielskiego i/lub niemieckiego (ze względu na dużą ekspozycję na dokumentację zagraniczną i kontakty międzynarodowe, wymagana znajomość języka niemieckiego na minimalnym poziomie komunikatywnym)
  • Mile widziane doświadczenie w poszukiwaniach patentowych, zrozumienie prawa patentowego, aspekty ochrony IP
  • Odpowiedzialność za powierzone zadania oraz dobre umiejętności organizacyjne
  • Zainteresowanie rozwojem kariery w obszarze Zarządzania Własnością Intelektualną
  • Mile widziane doświadczenie w zarządzaniu projektami rozwoju technologii

Oferujemy

  • Płatny staż
  • Pracę przy ciekawych projektach
  • Zdobycie doświadczenia w międzynarodowej firmie z branży lotniczej
  • Możliwość zatrudnienia po stażu
  • Dofinansowanie do obiadów

Rodzaj oferty

staż

Wymiar

część etatu

Forma zatrudnienia

umowa zlecenie / o dzieło

Dla kogo

student

Wykształcenie

  • elektrotechnika
  • inżynieria materiałowa
  • lotnictwo i kosmonautyka
  • mechanika
  • mechanika i budowa maszyn
  • mechatronika

Języki

  • angielski (zaawansowany)
  • niemiecki (średni)

Curriculum vitae